YouTube’ye Çok Önemli Bir Değişiklik Geliyor!

YouTube'ye Çok Önemli Bir Değişiklik Geliyor! - Portal Genç

Google‘nin serverlarında barındırdığı YouTube‘ye gelecek yeni özellik sayesinde videolardaki yan boşlukları kapatacak.

Google yaptığı güncellemeyle, video izleme sırasında oluşan kenarlardaki boşlukları kaldırmayı sağlıyor. Bildiğiniz gibi günümüzde hemen hemen her cihazın video kayıt formatı 16:9 olarak belirlenmiş durumda. Ancak özellikle yeni nesil amiral gemilerinde kullanılan 18:9, 18.5:9 gibi daha farklı oranlar telefonlarda kullanılmaya başlayınca bu tip sorunlar ortaya çıkmış oldu.

YouTube’un yöntemi esasında tüm sorunları çözebilmiş değil. Zira yenilik sayesinde isterseniz videoya ufak bir yakınlaştırma uygulayarak kenarlardaki siyah bantlardan kurtulabiliyorsunuz. Ancak bu kez de üst ve alt taraftaki görüntünün izlenmesi mümkün olmuyor; başka bir deyişle görüntüyü bir miktar kırpmış oluyorsunuz.
Bazı üreticilerin fabrika çıkışı olarak sunduğu özelliğe tüm farklı oranlara sahip telefonlar kavuşmuş oldu. Üretilen bu ev tipi çözüm video alanından çalacak olsa da şimdiden pek çok kullanıcı tarafından beğenildi. Bakalım ilerleyen günlerde değişen bu oranlara karşı teknoloji dünyasında bizi ne gibi yenilikler bekliyor olacak.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Botan Aslan

Yazar Hakkında: Botan Aslan

Portal Genç'in Genel Yayın Yönetmeni görevini üstlenmektedir. portalgenc.com'da genellikle sosyal medya, magazin, spor haberlerini yazmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Rize

Türkiye’de Havası Temiz Kalan Tek İlimiz Rize!

Tam 20 Yıl Sonra Arabasına Kavuşan Adam!

Tam 20 Yıl Sonra Arabasına Kavuşan Adam!