Kızgın

YouTube’nin Para Kazanma Politikası Değişti!

YouTube'nin Para Kazanma Politikası Değişti! - Portal Genç

YouTube’nin geçtiğimiz Nisan ayında para kazanma politikasını 10.000 izlenme olarak değiştirdikten sonra ortalıkta dolaşan hileler ve kötü içerikler nedeniyle yeni bir para kazanma politikası oluşturdu.

Google‘nin politika konularında ne kadar hassas olduğunu tüm Google kullanıcıları biliyor. Google, YouTube üzerinde para kazanmayı daha zor bölgelere taşıyor. Bu politika YouTube üzerinde yayınlanan kötü içerikleri daha fazla kısıtlamak amacı ile yapıldı.

Son zamanlarda ismini heryerde duyduğumuz ve intihar’a teşvik videosu yüzünden başına gelmeyen kalmayan Logan Paul’den sonra YouTube hemen para kazanma politikasını daha katı ve zor hale getirdi.

YOUTUBE’NİN YENİ POLİTİKASI:

Google tarafından paylaşılan bilgilere göre para kaznamak istiyen kullanıcılar aşağıdaki kriterlere uymak zorunda kalacak…

  • Abone sayısı: Reklam geliri elde etmek isteyen YouTuber’lar en az 1000 abone sayısına ulaşmalılar. Daha az abone sayısına sahip olan kişiler, yükledikleri videolar ne kadar çok izlenirse izlensin gelir elde edemeyecek.
  • İzlenme süresi: YouTuber’ların yükledikleri videolar son 12 ay içerisinde en az 4000 saat kadar izlenmiş olmalı. Bu süreye ulaşamamış olan YouTuber’lar abone ve izlenme sayıları fark etmeksizin gelir elde edemeyecek. YouTuber’ların bu sayıya ulaşmak adına platforma daha fazla video yüklemesi gerekecek.

YouTube ve Google bu politika kurallarını 20 Şubat 2018’de yeni politika olarak geçerli olacaktır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Mustafa Öner

Yazar Hakkında: Mustafa Öner

Portal Genç sitesinde, genellikle spor ve gündem ile ilgili haberleri yazıp kullanıcılara sunmaktadır. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Her Bir Adımda Kripto Para Kazandıran Uygulama: Sweatcoin! - Portal Genç

Her Bir Adımda Kripto Para Kazandıran Uygulama: Sweatcoin!

Instagram’a “Son Görülme” Özelliği Getirildi!