YouTube Music Geliyor! İşte YouTube Music Hakkında

YouTube Music Geliyor! İşte YouTube Music Hakkında

YouTube’un uzun zamandır üzerinde çalıştığı ve çok kısıtlı bir kitleyle testlerini sürdürdüğü YouTube Music sonunda herkese açık şekilde çıkıyor. İşte YouTube Music hakkında herşey.

YouTube’un uzunca süredir üzerinde çalıştığı yeni projesinde sona geliyoruz. Hem paralı, hem reklamlı olmak üzere farklı versiyonlarla gelecek olan, Spotify ve Apple Music’e büyük bir rakip olmaya hazırlanan YouTube Music ile ilgili bilmeniz gerekenleri sizler için derledik.

YOUTUBE MUSİC HAKKINDA BİLİNMESİ GEREKENLER

  • Salı günü ilk etapta Yeni Zelanda, Güney Kore, Avustralya ve Meksika’da hizmete açılacak. Diğer ülkelere de kısa sürede açılması planlanıyor.
  • 2 farklı üyelik modeli bulunacak: Aylık 10 dolarlık premium hizmeti ve reklamlı ücretsiz versiyon. Bununla birlikte YouTube Red hizmeti de YouTube Premium olarak değişecek.
  • YouTube arama geçmişiniz ve geçmişte dinlediğiniz müzikler, YouTube Music’te sizlere müzik tavsiyesi yapmak için kullanılacak.
  • YouTube Music, Google Asistan’a tam destek verecek.
  • Uygulama için hem yeniden dizayn edilmiş bir mobil aplikasyon, hem de bilgisayardan kullanmak isteyenler için bir masaüstü yazılım geliyor. Oldukça minimal ve hızlı bir arayüz olması bekleniyor.
  • Takip ettiğiniz sanatçıların yeni parçaları ve albümleri, gözden kaçırmamanız için YouTube Music’in ana sayfasındada dikkatinizi çekecek bir biçimde yayınlanacak.
  • Google Play Music hizmeti, yıl sonuna değin tamamen kapatılarak YouTube Music’e kaydırılacak.

YouTube’un müzik servisi ülkemizde ne zaman yayınlanacağı hakkında ise hiçbir bilgi şuanda yok ancak ülkemizde devreye girdiği anda haberdar olmak isterseniz, buraya tıklayarak mail listesine kayıt olabilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Mustafa Öner

Yazar Hakkında: Mustafa Öner

Portal Genç sitesinde, genellikle spor ve gündem ile ilgili haberleri yazıp kullanıcılara sunmaktadır. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ÖSYM'den Sınava Geç Kalan Öğrencilere QR Kod Uygulaması!

ÖSYM’den Sınava Geç Kalan Öğrencilere QR Kod Uygulaması!

Samsung, Galaxy S9'u iPhone İle Kıyasladı! (Video)

Samsung, Galaxy S9’u iPhone İle Kıyasladı! (Video)