URL Decode1 YouTube, Atlanamayan Reklamlarına Önem Veriyor! - Portal Genç
Kapat


YouTube, Atlanamayan Reklamlarına Önem Veriyor!

Anasayfa Sosyal Medya YouTube, Atlanamayan Reklamlarına Önem Veriyor!
YouTube, Atlanamayan Reklamlarına Önem Veriyor!

YouTube’dan yapılan resmi bir açıklamaya göre bundan böyle içerik üreticileri, videolar içinde gösterilen atlanılamayn reklamları kendileri yerleştirebilecek.

YouTube, platformunda yayınlanan videolar ortamında atlanamayan tanıtımlara daha çok yer vermeye karar verdi. Şirket, YouTube’dan halihazırda para kazanabilen bütün içerik oluşturucuların kısa bir vakit sonra bütün videolarda atlanamayan tanıtımları açabileceğini duyurdu. Değişiklik önümüzdeki hafta yayınlanacak ve ideal içerik oluşturucuların gösterge tablosunda bir bildirim yer alacak.

YouTube, Atlanamayan Reklamlarına Önem Veriyor!

Reklamverenler, genelde atlanamayan tanıtımlar amacıyla YouTube’a daha çok ödeme yapar. Dolayısıyla içerik üreticilerinin bu tanıtımlardan elde ettiği gelirler normal tanıtımlardan daha çokdır. YouTube ise bu durumu, içerik üreticilerinin daha çok içerik üretmesini teşvik etmenin bir yolu olarak görüyor.

Ayrıca YouTube, içerik oluşturucuların atlanamayan tanıtımları toplu ekleyip kaldırmasını ve bu tür tanıtımları sahibi olan videolardan kitle etkileşimini ve gelir akışını izlemesini basitleştirmek amacıyla bir vasıta ekleyeceğini duyurdu. Bu farklılıklar izleyiciler amacıyla platformda daha çok atlanamayan tanıtımlar manasına gelse de YouTube, bu tanıtımların her birini 20 saniye ile sınırladığından bu durumun bir problem yaratacağını düşünmüyor.

0 0 0 0 0 0

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir