URL Decode1 Yeni iPhone'ların İsimleri ve Fiyatları Sızdırıldı! - Portal Genç
Kapat


Yeni iPhone’ların İsimleri ve Fiyatları Sızdırıldı!

Anasayfa Mobil Yeni iPhone’ların İsimleri ve Fiyatları Sızdırıldı!
Yeni iPhone'ların İsimleri ve Fiyatları Sızdırıldı!

Apple‘ın yeni tanıtacağı 2018 model iPhone’ları daha tanıtmadan, yeni modeller için yepyeni sızıntılar ardı ardına çıkmaya başladı. Son sızıntılar ile cihazların hem yeni isimleri hemde fiyatları ortaya çıkarıldı.

Dünyaca ünlü analist Ming-Chi Kuo, Apple’ın 2018 senesinde üç yeni iPhone modeli tanıtacağını aylar eskiden rapor etmişti. Kuo’nun açıklamasından bu yana bu üç iPhone modeli ile alakalı pek çok sızıntı gerçekleşti ve cihazların en mühim özellikleri gün yüzüne çıktı. 2018 model iPhone’lar ile alakalı en esrarengiz bilgi ise cihazların isimleri oldu.

Apple’ın pazarlama planlarına yakın iki kaynağın doğruladığı bilgiye göre Apple, 2018 model iPhone’lar ile beraber isimlendirme kültürünü değiştirecek. Buna göre 5.8 inç OLED ekranlı iPhone modeli ‘iPhone Xs’ olarak adlandırılırken, 6.5 inç OLED ekranlı iPhone modeli ‘iPhone Xs Max’ olarak adlandırılacak.

Yeni iPhone'ların İsimleri ve Fiyatları Sızdırıldı!

Evet, Apple’ın iPhone 6 Plus ile beraber başlattığı ‘Plus’ ekleri bundan sonra konumunu ‘Max’ ekine bırakıyor. Peki bu Max eki tam olarak neyi ifade ediyor? Daha büyük bir ekran, daha yüksek çözünürlük ve daha büyük bir batarya. Hem de 6.1 inç LCD ekranlı modelin nasıl adlandırılacağı gizemini korumaya devam ediyor.

İsimleri ile beraber 2018 model iPhone’ların fiyatları da belli oldu. Buna göre Apple, 2018 model iPhone’ları 2017 model iPhone’lar ile aynı şekilde fiyatlandıracak. LCD ekranlı modelin fiyatı iPhone 8’e, 5.8 inç ekranlı modelin fiyatı iPhone 8 Plus’a, 6.5 inç ekranlı modelin fiyatı ise iPhone X’a denk olacak. Detaylı fiyatlandırmayı aşağıdan denetim edebilirsiniz.

  • iPhone Xs (Giriş Seviye Model) – 799 dolar
  • iPhone Xs Max (Giriş Seviye Model) – 999 dolar
  • LCD ekranlı model (Giriş Seviye Model) 699 dolar
5 4 4 0 3 3

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir