Yaz Saati ile İlgili Resmi Bir Açıklama Geldi!

Yaz Saati ile İlgili Resmi Bir Açıklama Geldi!

İleri yaz saati uygulaması ile ilgili bir süredir devam eden süreç, dün TBMM Genel Kurulu’nda görüş birliği ile çözüldü. Uygulamaya tam gaz devam.

Bir süredir yaz saati uygulamasının akıbeti hakkında tartışmalar devam ediyordu. İyiden iyiye çıkmaza girdiğini düşündüğümüz ileri yaz saati uygulaması, dün TBMM’den geçirilen yasa ile sürekli olmasına karar verildi.

TBMM Genel Kurulu’nda görüşülen Torba Kanunu’nun 6. maddesinde yer alan düzenlemeyle kabul edilen ileri yaz saati uygulaması, bakanlar kuruluna 1 saati aşmamak koşuluyla saati kontrol edebilme yetkisini verdi.

130 maddelik tasarının tartışıldığı TBMM’de görüşmeler tamamlandı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan bu tasarıyı onayladı.

Bundan Sonra Ne Olacak?

Danıştay’ın bir süre önce yaz saati uygulamasını durdurma kararı aldığını açıklamıştık. Yasada gözden kaçan bir detaydan dolayı durdurulma kararı alınan yaz saati uygulaması, önümüzdeki seneden itibaren eski sistemine dönerek kış saati uygulamasına dönecekti. Dün kabul edilen maddeyle birlikte önümüzdeki sene geçilecek kış saati uygulaması geçersiz kılındı. Bundan sonra resmi olarak sürekli yaz saati uygulamasıyla devam edeceğiz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Zilan KAYA

Yazar Hakkında: Zilan KAYA

Portal Genç sitesinde reklam ve sosyal medya görevlerini üstlenmektedir. portalgenc.com'da sosyal medya, magazin, sağlık ve sektörel vb. gibi haberleri yazmaktadır. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Korku Filminde Bulamayacağınız 2. ve 3. Sınıf Masal Kitabı! - Portal Genç

Korku Filminde Bulamayacağınız 2. ve 3. Sınıf Masal Kitabı!

Borussia Mönchengladbach, Twitter'a Espirili Teşekkür Etti!

Borussia Mönchengladbach, Twitter’a Espirili Teşekkür Etti!