Error 522 Ray ID: 4d964f00dc36c863 • 2019-05-19 13:10:32 UTC

Connection timed out

You

Browser

Working
Amsterdam

Cloudflare

Working
www.kafascript.com

Host

Error

What happened?

The initial connection between Cloudflare's network and the origin web server timed out. As a result, the web page can not be displayed.

What can I do?

If you're a visitor of this website:

Please try again in a few minutes.

If you're the owner of this website:

Contact your hosting provider letting them know your web server is not completing requests. An Error 522 means that the request was able to connect to your web server, but that the request didn't finish. The most likely cause is that something on your server is hogging resources. Additional troubleshooting information here.

1 Yaralanmalı Trafik Kazası Tazminatı Hakkında Bilinmesi Gerekenler - Portal Genç
Kapat


Yaralanmalı Trafik Kazası Tazminatı Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Anasayfa Sponsor İçerikler Yaralanmalı Trafik Kazası Tazminatı Hakkında Bilinmesi Gerekenler

İnsan yaşam boyunca karşısına çıkan durumlar olabiliyor. Kimi zaman hiç beklemediği beklenmedik durumlar kişilerin yaşamını bir anda tepe taklak edebiliyor. İşte böylesi olan durumlardan bir tanesi de trafik kazaları. Ülkemizde gerek araç sayısının çok olması, gerek insanların trafik kurallarına harfiyen uymaması, kişinin o anki ruh haline bağlı olarak gerek toplu taşıma araçlarında, gerek ise diğer araç tiplerinde bu tür vakalar yaşanabiliyor.

Ölüm de kimi zaman trafik kazalarında maalesef yaşanabiliyor ve en istenmeyen olgulardan bir tanesi. Bunun yanı sıra trafik kazalarında en sıklıkla yaşanan durum yaralanma. Böylesi durumlarda ise kişisel haklar devreye giriyor ve kişiler belli durumlarda yaralanmalı trafik kazası tazminatı alabiliyor.

Yaralanmalı Trafik Kazasında Kimler Tazminat Alır?

Yaralanmalı trafik kazası tazminatı alabilmenin belli başlı temel hususları var. Her trafik kazasında ufak bir yaralanma olması durumunda böylesi bir tazminat alınacak diye bir kaide yok. Öncelikle bu tazminatın alınabilmesinin en temel koşulu eğer karşılıklı olarak yaşanan bir kaza ise yaralanan kişi de eğer araba kullanıyor ise onda kesinlikle kusur olmaması ve suçun tamamen karşı tarafa ait olması.

Bir diğer önemli olan bu tazminatı almayı sağlayacak olan olgu kişinin yaralandığı tarihten tamamen iyileşene kadar iş yapamayacak olması ve bu yüzden bir maddi kayba uğraması. Bu durumda kişi ister bir başkasının yanında çalışsın, ister kendi işi olsun fark etmiyor.

Yine kişi geçirdiği bu kaza sonrasında psikolojik bir travma geçiriyor ise o zaman yine tazminat talep edebilir. Bu noktada ilk tazminatın maddi tazminat, ikincisinin ise manevi tazminat olduğunu ifade etmek gerekir.

Bilinmesi Gereken Diğer Hususlar

Kaza geçiren kişiye uzman hekim tarafından verilecek olan bir rapor sonrası kazayı geçiren kişi haklarını talep etmek için dava açabilir. Burada dava aracı sigorta şirketine ve kazaya sebep olan kişiye dava açabilir.

Lakin birçok davada olduğu gibi bu davada da bir zaman aşımı süresi vardır ve bu süre 8 sene ile sınırlıdır. Kazanın bitiminden sonra süre 8 seneyi geçmiş ise açılan dava kabul edilmez.

Tazminatta istenebilecek olan kalemler arasında kişinin iş yapamadığı sürece olan gider kaybının tamamı, hastane, tedavi, ilaç varsa bakım giderleri maddi olarak istenebilecek değerlerdir. Ayrıca kişi eğer sakat kalmış ise bunun için de bir talepte bulunabilir.

Ayrıca manevi tazminat davası da benzer biçimde açılır ve yine uzman hekim aracılığı ile ruh sağlığının geçirilen kazaya bağlı olarak kötü olduğu belgelenmelidir.

Kaynak: https://www.kazadatazminat.com/yaralanmali-trafik-kazasi-tazminati

0 0 0 0 0 0

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir