“Yansın Geceler” ile Tanınan Hejan Gözaltına Alındı

"Yansın Geceler" ile Tanınan Hejan Gözaltına Alındı: - Portal Genç

İstanbul’un da aralarında bulunduğu 29 ilde operasyon; 62 fert gözaltında… Gözaltına alınanlar arasında şarkılarıyla milyonlarca dinlenme rakamına ulaşan dünyaya gelen Tarda da var.

Güvenlik Genel Müdürlüğü Narkotik kabahatlarla Daire Başkanlığı ile Siber suçlarla savaşım Daire Başkanlığı internette uyuşturucu kullanımını özendiren içerikte paylaşımlarda bulunan, uyuşturucu kullanımını anlatan ve uyuşturucu kullanımıyla ilgili düzenek tarifleri meydana getiren kişileri yakalamaya yönelik İstanbul’un da aralarında bulunduğu 29 ilde ‘Şehit Arda Can’ operasyonu düzenlendi.

Sosyal MEDYADA FENOMEN OLMUŞTU

Operasyon kapsamında İstanbul’da ‘Yansın Geceler’ şarkısıyla Youtube üzerinden milyonlarca dinlenme sayıına ulaşan ve Heijan adıyla tanınan doğmuş Tarda’nın da aralarında bulunduğu 16 birey yakalanarak gözaltına alındı. Türkiye genelinde ise 62 bireyin gözaltına alındığı öğrenildi.

POLİS, ‘ADANA MERKEZ PATLIYOR herkes’ ŞARKISINI SÖYLEYENİN PEŞİNDE

Ankara merkezli başlatılan operasyonda sosyal medya hesaplarından uyuşturucuyu övücü ve özendirici paylaşım yapanlara yönelik 29 ilde eş zamanlı düzenlenen narkotik operasyonlarının Adana ayağında 6 fert yakalandı. Polis, ‘Adana merkez patlıyor hepimiz’ şarkısıyla video paylaşım sitelerinde rekor izleyici sayısına ulaşan Ramazan A.’yı da yakalamak için çalışma başlattı. Güvenlik Genel Müdürlüğü Narkotik suçlarla Daire Başkanlığı ile Siber kabahatlarla savaşım Daire Başkanlığı tarafınca başlatılan operasyonda 81 kişiyi soruşturma kararı çıkarıldı.

Adana’daki operasyona, göreve giderken kendi kullandığı motosikletle taksiye çarpıp şehit olan polis memuru Arda Can’ın adı verildi. Sabah erken saatte belirlenen adreslere operasyon meydana getiren polis, 6 kişiyi yakaladı. Sosyal medya hesaplarında uyuşturucuyu övdüğü iddia edilen 6 birey sorgulanmak üzere emniyete gdolayıldü. Operasyonda toplumsal medyada çok izlenenler arasında bulunan ve sözleri ile uyuşturucuyu övdüğü ve özendirdiği belirtilen, ‘Adana Merkez Patlıyor hepimiz’ şarkısını söyleyen Ramazan A.’yı soruşturma çalışmaları sürüyor. Ramazan A.’nın söylemiş olduği şarkının video paylaşım sitelerinde 43 milyondan fazla izleyici sayısına ulaştığı görüldü.

(DHA)

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Derya Aslan

Yazar Hakkında: Derya Aslan

Portal Genç sitesininde yayın işleri görevlerinde üstlenmektedir. portalgenc.com sitesinde sosyal medya, uzay, bilim, eğlence, gıybet, liste vb. gibi haberler yazmaktadır. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Nuriye Gülmen İçin Tutukluğunun Devam Etmesine Karar Verildi! - Portal Genç

Nuriye Gülmen İçin Tutukluğunun Devam Etmesine Karar Verildi!

Barış'ın Elçisi Tahir Elçi Vurulduğu Yerde Anıldı!

Barış’ın Elçisi Tahir Elçi Vurulduğu Yerde Anıldı!