URL Decode1 Xiaomi'nin Türkiye Mağazasının Açılış Tarihi Belli Oldu! - Portal Genç
Kapat


Xiaomi’nin Türkiye Mağazasının Açılış Tarihi Belli Oldu!

Anasayfa Sektörel Xiaomi’nin Türkiye Mağazasının Açılış Tarihi Belli Oldu!
Xiaomi'nin Türkiye Mağazasının Açılış Tarihi Belli Oldu!

Çin’in yeni elektronik devi Xiaomi, gelen bazı tartışmalara neden olsa bile nihayet Türkiye pazarına giriş yaptı. Uzun süreden beri açılması beklenen “Vadi İstanbul” alışveriş merkezindeki mağazanın açılış tarihi kesinleşti.

Xiaomi, Türkiye’deki ilk resmi mağazası olan Mi Store’u İstanbul’da yer alan Vadi İstanbul AVM’de açıyor. Bir vakit evvelce EVOFONE’un temsilciği konusu ile alakalı ciddi iddialarla sarsılan geliş vakitcinde bundan sonra bir pürüz kalmamış gibi görünüyor. Zira Vadi İstanbul’daki ilk Mi Store’un açılış tarihi de netleşmiş durumda.

Basına mağazanın açılış tarihi ile alakalı davetiyeler dağıtılıyor:

Xiaomi'nin Türkiye Mağazasının Açılış Tarihi Belli Oldu!

16 Eylül Piyasa günü saat 12.00’da açılacak mağazada, Türkiye temsilcisi olan EVOFONE’dan yetkililer de bulunacaklar.

Xiaomi’nin Türkiye’de açacağı ikinci mağaza ise tekrar İstanbul’da olacak. Bayrampaşa’da yer alacak olan İstanbul Forum AVM ortamında açılacak 2. mağaza, çevresel yönden da ehemmiyet taşıyacak.

Xiaomi'nin Türkiye Mağazasının Açılış Tarihi Belli Oldu!

Çin devi Xiaomi, dünyanın her noktasında tıpkı Türkiye’de uyguladığı gibi bir strateji uyguluyor. Gireceği pazarlarda evvelce bilinirlik düzeyini yükselten marka, ardındannda bu pazarlar amacıyla fiziksel faaliyetler göstermeye başlıyor. Son senelerde ithalatçı garantili ya da garantisiz şekilde vatan dışından satın alınan Xiaomi cihazlarının artışta olduğunu görmek zor değil. En azından şimdi garanti ve satış ardından hizmetler ardındannda tüketicinin bir muhatabı olacak.

Tüm bu bulgular göz önünde bulundurunca Xiaomi’den bir teknoloji marketi zinciri kurmasını beklemek güç. Firma birtakım mühim noktalara sınırlı sayıda mağaza açtıktan sonra internet yolunu kullanarak satışlarını arttırabilir.

3 4 0 2 3 2

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir