WhatsApp’ın Android Uygulamasına 4 Güzel Özellik Geliyor!

WhatsApp'ın Android Uygulamasına 4 Yeni Özellik Geliyor! - Portal Genç

WhatsApp geliştirme ekibi, uygulamanın Android sürümüne WhatsApp’a basit geri bildirimden yönetici ayarlarına kadar 4 yeni özellik eklemeyi planlıyor.

WhatsApp, uygulamanın kullanımını kolaylaştırmak ve uygulama içi problemlerın daha hızlı çözmek için dünyanın en çok kullanılan anlık mesajlaşma uygulamasının Android sürümüne yeni özellikler eklemeyi planlıyor.

Gelmesini beklediğimiz ilk özellik, engellenen WhatsApp kullanıcılarının engelini daha rahat kaldırmayı sağlıyor. Fert listesinden engellenen kullanıcının üzerinde parmağınızı basılı tuttuktan engeli kaldır seçeneğine dokunarak engeli kaldırabilir ve tekrar mesajşime geçebilirsiniz.

Bir öteki özellik ise iOS uygulamasında bulunan ‘bağlantı yolu ile çağrı et’ özelliğini Android sürümüne getiriyor. Artık bir kullanıcıyı dahil olduğunuz bir gruba çağrı etmek istediğinizde yalnızca bir bağlantı göndermeniz kafi olacak.

WhatsApp’ın uygulama sorunlarını çözmek üzere kontrol etmiş olduğu bir başka özellik ise sallamak. Artık WhatsApp’ta yaşamış olduğunız herhangi bir problemi bildirmek bir kol hareketi kadar rahat. WhatsApp ile iletişime geçmek için yapmanız gereken tek şey uygulama açıkken telefonu sallamak.

Test edilen son özellik ise yönetici ayarları. Yönetici ayarları yardımıyla WhatsApp grup yöneticileri üyelerin doğrudan kendisine bildiri göndermesine veya grup bilgilerini değişiklik yapmak gibi bazı özelliklere erişmesine izin verebilecek.

Bu özelliklerin hemen hemen kontrol aşamasında olduğunu hatırlatmakta fayda var. WhatsApp geliştirme ekibi, uygun görmeleri halinde özelliklerin tüm bunlarnı veya bazılarını tüm kullanıcılara yayınlayabilir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Zilan KAYA

Yazar Hakkında: Zilan KAYA

Portal Genç sitesinde reklam ve sosyal medya görevlerini üstlenmektedir. portalgenc.com'da sosyal medya, magazin, sağlık ve sektörel vb. gibi haberleri yazmaktadır. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bayern Münih'ten Beşiktaş'a "Alo Merhaba" Göndermesi!

Bayern Münih’ten Beşiktaş’a “Alo Merhaba” Göndermesi!

New York’un Merkezinde Bomba Patladı!