WhatsApp’ın 31 Aralık 2017’den Sonra Kullanılmayacak Telefon Listesi!

WhatsApp'ın 31 Aralık 2017'den Sonra Kullanılmayacak Telefon Listesi! - Portal Genç

Eğer azca sonra sayacağımız işletim sistemi sürümlerine sahip bir telefon kullanıyorsanız, 31 Aralık 2017 tarihinden itibaren yeni bir telefon almanız gerekecek.

WhatsApp, 30 Haziran 2017 tarihinden itibaren bazı telefon modellerinin bildiri gönderemeyeceğini ve alamayacağını açıklamıştı. Sonrasında bir izahat daha geldi ve bu tarih, bazı modeller için ertelenmişti. Buna bakılırsa Nokia S40, BlackBerry OS ve BlackBerry 10 için verilen destek, 31 Aralık 2017 tarihine kadar ertelenmişti. Artık o tarihin çok yaklaştığını, yalnızca 13 günlük bir süre kaldığını yine hatırlatalım istedik.

WhatsApp yetkilileri bu kararı alırken çok zorlandıklarını fakat yapılması gereken bir hareket bulunduğunu belirterek, bundan sonra daha üst işletim sistemleriyle çalışan kullanıcıların WhatsApp’tan tam olarak faydalanabileceklerini açıkladılar. Buna nazaran 31 Aralık 2017’den itibaren desteklenmeyecek platformların tam sıralaması şu şekilde:

  • BlackBerry OS ve BlackBerry 10
  • Nokia S40
  • Nokia Symbian S60
  • Android 2.1 ve Android 2.2
  • Windows Phone 7
  • iPhone 3GS/iOS 6

Desteğin kaldırılacağı platformlarla ilgili samimi bir açıklamada daha bulunan şirket, “Her ne kadar bu platformlar hikayemizde çok önemli bir yere sahip olsalar da, gelecekte uygulamamızda geliştirmek istediğimiz özellikleri sunma kapasiteleri bulunmamakta” ifadelerini kullandı.

Güncelleme: Bazı kaynaklarda Nokia S40 serisinin alacağı desteğin 31 Aralık 2018’e uzatıldığına dair ifadeler yer alıyor. Bunun dışında WABetaInfo da Nokia S40 hakkında benzer bir ifade kullanmış. Dolayısıyla Nokia S40’ı şimdilik bu listenin haricinde tutmakta yarar var.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Dursun Özbek Canlı Yayında Fatih Terim Açıklaması Yaptı! - Portal Genç

Dursun Özbek Canlı Yayında Fatih Terim Açıklaması Yaptı!

#MaraşKatliamı Üzerinden Tam Tamına 39 Yıl Geçti - Portal Genç

#MaraşKatliamı Üzerinden Tam Tamına 39 Yıl Geçti