WhatsApp’a Yeni Güncelleme İle Lokasyon Özelliği Gelecek!

WhatsApp'a Yeni Güncelleme İle Lokasyon Özelliği Gelecek!

WhatsApp’ın fotoğraf düzenleme arayüzüne lokasyon etiketleri ekleme özelliği geliyor.

WhatsApp’a Instagram’daki Hikayeler özelliğini ekledikten sonrasında, Instagram’ın özelliklerini kendine getirmeye devam ediyor. Eğer fotoğraf özelliklerini çok kullanıyorsanız, WhatsApp’a gelen iki yeni saat etiketinden de haberdarsınızdır. Şimdi de WABetaInfo’nun haberine nazaran WhatsApp’a saat etiketine benzer özelliklerde bir de lokasyon etiketi geliyor.

Şimdilik WhatsApp betaya gelen özellikler ise şöyle çalışıyor: Akıllı telefonunuzun konum özelliğini açıyorsunuz. Daha sonra ise göndereceğiniz fotoğrafta etiketlerin bulunduğu kısma giriyorsunuz. WhatsApp bulunmuş olduğunuz konuma yakın 3 tane etiket çıkarıyor (Atıyorum eğer İzmir’de Konak meydanındaysanız, bu seçenekler Kemeraltı, Alsancak yada Çankaya olarak çıkıyor). Daha sonrasında siz içerisinden favori olanınızı seçip fotoğrafınıza boyutlayarak ekleyebiliyorsunuz.

WhatsApp'a Yeni Güncelleme İle Lokasyon Özelliği Gelecek!

Aynı saat etiketi şeklinde siyah yada beyaz seçenekleri de mevcut olan bu etiketler ne kadar popüler olur kim bilir. Fakat son dönemlerde WhatsApp fotoğraf düzenleme arayüzüne yeni özellikler eklemekten vazgeçmiyor. Bu anlamda da eklenen özellikler hem uygulamayı iş amaçlı bununla beraber günlük fakatçlı kullanacaklar için yararlı özellikler olmasına dikkat edilerek çıkarıldığı kesin.

KAYNAK: http://www.webtekno.com/whatsapp-a-lokasyon-etiketleri-geliyor-h36648.html

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Botan Aslan

Yazar Hakkında: Botan Aslan

Portal Genç'in Genel Yayın Yönetmeni görevini üstlenmektedir. portalgenc.com'da genellikle sosyal medya, magazin, spor haberlerini yazmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Danla Bilic, Beyaz Show'a Katıldı: İlk İnternet Fenomeni!

Danla Bilic, Beyaz Show’a Katıldı: İlk İnternet Fenomeni!

Olimpiyat Şampiyonu Naim Süleymanoğlu Hayatını Kaybetti! - Portal Genç

Olimpiyat Şampiyonu Naim Süleymanoğlu Hayatını Kaybetti!