WhatsApp’a Beklenen Ses Kayıt Düğmesi Değişikliği Geldi!

WhatsApp'a Beklenen Ses Kayıt Düğmesi Değişikliği Geldi! - Portal Genç

Birkaç hafta önce edindiğimiz informasyon, bugünden itibaren iOS kullanıcılarına dağıtılmış durumda. WhatsApp’taki ses kayıt düğmesinin kullanımı son güncelleme ile birlikte değişikliğe uğradı.

Geçtiğimiz günlerde WhatsApp’a bir değişikliğin geleceğinden bahsetmiştik. Bu değişim, ses kayıt düğmesinin farklı bir şekilde kullanılacağına yönelikti. WhatsApp, bugün yayınladığı 2.17.81 sürümüyle beraber bu özelliği etken etti.

Bu yenilikten yeniden anlatmak gerekirse, önceden ses kaydı göndermek için parmağımızla ‘kaydet’ butonuna basılı tutmamız gerekiyordu. Yeni sesli kayıt yönteminde ise kilit simgesini sol tarafa sürüklediğimizde kayıt işlemi başlamış olacak. Elinizi çektikten sonra ‘gönder’ butonuna tekrar basarak sesli bildiriınızı karşı tarafa gönderebileceksiniz. Fakat bir hatırlatma deneyelim; sesli kayıt esnasında medyaları görüntüleyemeyecek ve mesaj yazamayacaksınız.

İLGİLİ HABER:  WhatsApp'a Grup Açıklama Özelliği Eklendi! Nasıl Kullanılır?

Gelecek bir değişim ise gene aylar önce de belirttiğimiz gibi YouTube’un fotoğraf içinde fotoğraf modu. Bir YouTube video bağlantısı aldığınızda bunu direkt olarak WhatsApp’ın içinde oynatabileceksiniz. Üstelik başka bir kişiyle sohbet ettiğinizde dahi videoyu izlemeye devam edebileceksiniz. Bu seçenek son güncelleme ile birlikte aktif edilmiş şeklinde görünmüyor, fakat bir sonraki güncellemede bu özelliği görme ihtimalimiz çok yüksek.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Botan Aslan

Yazar Hakkında: Botan Aslan

Portal Genç'in Genel Yayın Yönetmeni görevini üstlenmektedir. portalgenc.com'da genellikle sosyal medya, magazin, spor haberlerini yazmaktadır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Dikkat: Hackerlar Güvenlik Açığı Olan Bitcoin Cüzdanları Arıyor!

Dikkat: Hackerlar Güvenlik Açığı Olan Bitcoin Cüzdanları Arıyor!

Kuzey Kore'den Korkutan Balistik Füze Atışı! - Portal Genç

Kuzey Kore’den Korkutan Balistik Füze Atışı!