WhatsApp, Artık Durumlarda Reklam Gösterecek!

WhatsApp, Artık Durumlarda Reklam Gösterecek

Uzun uzun yıllar hiçbir reklam görmeden ve kuruş para vermeden kullandığımız WhatsApp, önümüzdeki seneden itibaren artık durumlar özelliğinde reklam göstermeye başlayacak.

Facebook’un bu güne dek yaptığı en büyük yatırım WhatsApp diyebiliriz. Şirketin 22 milyar dolar ödeyerek satın aldığı WhatsApp, bildiğiniz üzere hiçbir ücret ödemeden kullandığımız bir platform. Facebook’un bu tür bir yazılımla nasıl para kazandığı konusu ile ilgili çoğu kuram mevcut.

Facebook’un kullanıcı bilgilerini sattığı, WhatsApp konuşmalarınızı okuyarak Facebook üzerinden tanıtımlar gösterdiği gibi uçuk kuramlar dahi var. Fakat bu kuramlarin bir vakit sonra bir önemi kalmayacak: Nitekim WhatsApp, istikbal seneden itibaren ortamında tanıtımların olduğu bir program durumunu alacak. Wall Street Journal’in itimat edilir kaynaklardan aldığı bilgiye göre, kullanıcıların hallerine bakarken detaylı tanıtımlar göreceksiniz.

WhatsApp, Artık Durumlarda Reklam Gösterecek

Maalesef bu programın detaylarını şimdilik bilmiyoruz. Kullanımı etkileyecek kadar sinir bozucu tanıtımlar olacak mı, orası muamma. Yine de uzunca vakitdir reklamsız tecrübe yayınlayan WhatsApp’ın bu tür bir karar alması, birtakım kullanıcıları fazlasıyla üzecektir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Zilan KAYA

Yazar Hakkında: Zilan KAYA

Portal Genç sitesinde reklam ve sosyal medya görevlerini üstlenmektedir. portalgenc.com'da sosyal medya, magazin, sağlık ve sektörel vb. gibi haberleri yazmaktadır. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

FIFA 19'un Sır Gibi Sakladığı Yeni Özelliği Sızdırıldı!

FIFA 19’un Sır Gibi Sakladığı Yeni Özelliği Sızdırıldı!

Rekabet Kurumu, Google Hakkında Soruşturma Başlattı

Rekabet Kurumu, Google Hakkında Soruşturma Başlattı!