WhatsApp, Mesajlaşmayı Daha Kolay Hale Getiriyor!

WhatsApp, Mesajlaşmayı Daha Kolay Hale Getiriyor!

Bizlere günler, haftalar ve aylar geçtikçe çok güzel kullanışlı özelliklerini sunan WhatsApp, bu sefer de mesajlaşmanın kolay yolunu yaptı.

Whatsapp’ın yeni beta sürümü yardımıyla, geçtiğimiz yıllar arasında birfazlaca işlev kontrol edilip sonrasında kullanıcılara sunulmasına imkan sağlıyordu. Buna verilecek en efsunk örnek ise mavi tik, youtube küçük pencerede izleme ve ileti silme özelliği olarak açıklanabilir. Son olarak ise şirket yeni bir özelliği daha kontrol ediyor.

Whatsapp mesajlarınızı bir başkasıyla yada gruplar üzerinden iletme işlevi uzun bir süredir hayatımızda esasen bulunurken kontrol sürümünde ise bu tür mesajlar etiketlenme özelliğine sahipti. Android’in 2.18.179 beta sürümü üzerinden iletilen mesajlar aşağıda görmüş olduğunüz benzer biçimde gösterilmekte. Küçük bir değişiklik olarak görülse bile bu yeni özellik ile iletiın nereden geldiği çok basit bir halde anlaşılıyor.

WhatsApp, Mesajlaşmayı Daha Kolay Hale Getiriyor!

WhatsApp‘ın Yeni Güncellemesi

WhatsApp’ın yaptığı yeni özellik sayesinde mesajı iletmek veya cevaplamak istediğinizde basılı tutmak yerine mesaja eklediği ilet tuşu ile rahatlıkla iletebileceksiniz. Tabii ki mesajı gönderen kişi, onu kopyalayıp yapıştırırsa, “iletildi” etiketi gösterilmeyecek. İletildi mesajını kapatmak için herhangi bir ayar yer almadığından, bu yeniliği geçmenin tek yolu şimdilik bu.

WhatsApp’ın bu özelliği şuanda kısıtlı bir şekilde beta olarak dağıtılmakta. Ne zaman tüm kullanıcılara sunacağı hakkında ise kesin bir bilgi bulunmamaktadır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Derya Aslan

Yazar Hakkında: Derya Aslan

Portal Genç sitesininde yayın işleri görevlerinde üstlenmektedir. portalgenc.com sitesinde sosyal medya, uzay, bilim, eğlence, gıybet, liste vb. gibi haberler yazmaktadır. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

FIFA 19 Resmi Olarak Duyuruldu

Vee FIFA 19 Resmi Olarak Duyuruldu: Ne Zaman Çıkıyor?

Google Çeviri'den İsrail'e Propaganda!

Google Çeviri’den İsrail’e Propaganda!