WhatsApp, Herkesten Sil Özelliği’nin Silme Süresini Uzattı!

WhatsApp, Herkesten Sil Özelliği'nin Silme Süresini Uzattı!

WhatsApp’ın son güncellemesi ile herkesten sil özelliğinin 7 dakikalık süre sınırını 1 saat 8 dakika’ya çıkardı.

Facebook‘un bünyesinde bulunan ve 2010 yılından sonra en geniş kullanıcı kitlesine sahip tek mesajlaşma uygulaması WhatsApp, Instagram ve Snapchat‘tan aşina olduğumuz “Herkesten Sil” özelliğini kendi uygulmasında da devreye sokmuştu. Bu özelliğin çıkmasından sonra 7 dakikalik mesaj silme yetkisi veren WhatsApp, son güncelleme ile bu süre sınırını 1 saat 8 dakika 16 saniye’ye uzattı.

Yeni WhatsApp güncellemesi ile 4096 saniye içinde gönderdiğimiz mesajları silmek mümkün oluyor. Elbette ki mesajlarımızı silmek için saniye sayacak değiliz. Bu süre en basit ölçekte 1 saat 8 dakika 16 saniyeye denk geliyor. WhatsApp’ın niye böyle tuhaf bir zaman sınırı koyduğu ise bilinmiyor.

Yanlız mesaj silme özelliğini güncelleme ile gerçekleşecek değişikliklerin yalnızca ilki. WhatsApp, Android beta sürümüne yayınladığı güncelleme ile algoritmasını mesaj silme süresini 24 saate kadar uzatacak şekilde yeniden düzenledi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Berke Yılmaz

Yazar Hakkında: Berke Yılmaz

Portal Genç sitesinde yazar ve tema kodlama görevlerini üstlenmektedir. portalgenc.com sitesinde genellikle sosyal medya, türkiye gündemi, kültür sanat, uzay, bilim vb. gibi konularda haber yazmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Siri'nin Yapımcısına göre, Apple Siri'den Çok Şey Bekliyor!

Siri’nin Yapımcısına göre, Apple Siri’den Çok Şey Bekliyor!

Galatasaray, TT Arena'da Taraftara Açık Antrenman Gerçekleştirecek!

Galatasaray, TT Arena’da Taraftara Açık Antrenman Gerçekleştirecek!