URL Decode1 WhatsApp, Bazı iPhone Modelleri İle Desteğini Kesecek! - Portal Genç
Kapat


WhatsApp, Bazı iPhone Modelleri İle Desteğini Kesecek!

Anasayfa Mobil WhatsApp, Bazı iPhone Modelleri İle Desteğini Kesecek!
WhatsApp, Bazı iPhone Modelleri İle Desteğini Kesecek!

WhatsApp, iOS 8 kullanan iPhone cihazlarının desteğini keseceğini belirtti. Bundan böyle WhatsApp artık iOS 8’den eski işletim sistemi ile çalışan iPhone’ların desteklenmeyecek.

Dünyanın en tanınmış anlık mesajlaşma programı olan WhatsApp, akıllı telefon denince akla ilk gelen programlardan biri. Sürekli olarak yeni özelliklerle programını ilerleten WhatsApp, kullanıcılarına sesli, görünümlü ya da mesajla etkileşim olanağı sunarken; konum, dosya, fotoğraf, video, GIF gibi pek çok değişik dijital ürünü paylaşma olanağı sağlıyor.

WhatsApp kendini geliştirdikçe program daha karmaşık bir yapıya bürünüyor. Bu da eski işletim sistemlerinin ya da donanımı yetersiz akıllı telefonların programlamayı problemsiz bir şekilde çalıştırmasını engelliyor. Hal bu tür olunca da WhatsApp, eski akıllı telefonlardan desteğini bir bir çekiyor.

WhatsApp doğrulusunda oluşturulan bildirimde iPhone amacıyla WhatsApp programının iOS 8 ve üzeri işletim sistemi gerektirdiği dile getirilirken, iOS 7.1.2 kullanıcılarının hesap oluşturamadığı ve hesaplarını doğrulayamadıkları belirtildi. WhatsApp ilaveten iOS 7.1.2 cihazların 1 Şubat 2020’den itibaren WhatsApp’ı çalıştırmayacağını duyurdu.

iOS 8 güncellemesi alan en eski iPhone modelleri iPhone 4s’ler olmuştu. Bu da iPhone 4 ya da daha eski bir iPhone modeline sahipseniz 2020 senesine kadar yeni bir akıllı telefon almayı düşünmeniz gerekeceği manasına geliyor. iPhone 4S kullanıcıları ise bir vakit daha WhatsApp kullanmaya devam edebilecekler.

2 0 0 0 3 2

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir