WhatsApp Artık Bilinmeyen Numaraları Gösteriyor!

WhatsApp Artık Bilinmeyen Numaraları Gösteriyor

Dünyaca popüler dev mesajlaşma uygulaması WhatsApp, kullanıcıları kendilerine mesaj gönderen ve kayıtlı olmayan numaraların kimlik bilgilerine doğrudan ulaşabilecek.

Geçtiğimiz günlerde ortaya çıkan GetContact isimli uygulama sosyal medya’yı kasıp kavurmuştu. GetContact uygulaması, arayan numaraların kime ait olduğunu ya da sizin veya listenizdeki birinin başka telefonlarda ne isimle kaydedildiğini gösteren bir uygulama olan GetContact, ülkemizde de oldukça yaygınlaşmış, daha sonra güvenlik sebepleriyle ülkemizde erişime engellenmişti.

WhatsApp Artık Bilinmeyen Numaraları Gösteriyor

WhatsApp ise GetContact benzeri olan vCard adında ki bir sistem sayesinde size gelen mesajları atan kişilerin kayıtlı kimlik bilgilerini doğrudan önünüze sunacak. Özetle, artık karşınızdaki kişinin kimliğini öğrenmek için illa numarasını kaydetmenize gerek kalmayacak.

Güncelleme şu an Android beta kanalında teste alınmış durumda. Bu geliştirmenin tam olarak ne zaman asıl kullanıcılara sağlanacağı konusunda henüz net bir tarih yok. Ancak başarılı olma ve kullanıma sunulma ihtimali oldukça yüksek görünüyor. Aşağıda ufak bir örnek ile geliştirmenin uygulama içinde nasıl gözükeceğine göz atabilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Botan Aslan

Yazar Hakkında: Botan Aslan

Portal Genç'in Genel Yayın Yönetmeni görevini üstlenmektedir. portalgenc.com'da genellikle sosyal medya, magazin, spor haberlerini yazmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Suriye'ye Atılan Bombalar Şam'ı Karanlığa Büründürdü!

Suriye’ye Atılan Bombalar Şam’ı Karanlığa Büründürdü!

Instagram, Artık Bu Telefonlarda Kullanılmayacak!