Uzaylıları NASA’dan Önce Bulmak İstiyen Rus Milyarder!

Uzaylıları NASA'dan Önce Bulmak İstiyen Rus Milyarder!

Rus Milyarder Yuri Milner, güneş sistemimizdeki donmuş ay Enceladus’u ilk inceleyecek ekibi kurmaya hazırlanıyor.

Son aylarda incelenmeye başlayan buzlu Saturn ayı Enceladus, uzaylı yaşam formlarının gelişmesi için gerekli özelliklere haiz. Buzla kaplı okyanus dünyasında, buharlı bir sıcak merkez ve yoğun buz katmanlarının altında bolca oranda su veren kaynaklar var. Eğer bizim güneş sistemimizde uzaylılar varsa, araştırmacılar en iyi tahminin burası bulunduğunu söylüyor. Rus milyarder buradaki yaşam formlarını NASA’dan önce bulmaya çalışıyor.

 

Uzaylıları NASA'dan Önce Bulmak İstiyen Rus Milyarder!

Rus milyarder Yuri Milner, bir uzay ajansının harekete geçmesinin on yıllarca sürebileceği sebebi ile Enceladus’a su altıda bir şey bulma umuduyla düşük maliyetli bir araştırma ekibi göndermek istiyor. Bildiğiniz gibi bu gibi durumlarda siyaset çok uzun sürebiliyor. Meydana getirilen tahminlere bakılırsa donmuş aydaki okyanuslar dünyamızdaki okyanuslarla benzer özellik gösteriyor.

NASA’nın masasındaki proje yoğunluğu, finansal kıtlık ve tüm öteki projelerin pastadan pay almak için birbiri ile yarıştığı düşünüldüğünde, Milner’in araştırma için daha hızlı davranması muhtemel görünüyor. NASA araştırma için donanım göndermeye karar verse bile gerçekleşmesi için önümüzde minimum 10 yıl var. Miller, NASA çalışmalara başlamadan donmuş ayda birşeyler keşfetmeyi umut ediyor.

Uzaylıları NASA'dan Önce Bulmak İstiyen Rus Milyarder!

Milner’in görevinde başarılı veya başarısız olacağını söylemek oldukca zor, ancak Enceladus incelemeye değer gaslıküyor, hepimiz gene de en iyisini umalım.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Zilan KAYA

Yazar Hakkında: Zilan KAYA

Portal Genç sitesinde reklam ve sosyal medya görevlerini üstlenmektedir. portalgenc.com'da sosyal medya, magazin, sağlık ve sektörel vb. gibi haberleri yazmaktadır. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

(Black Friday - Kara Cuma Nedir?)

(Black Friday – Kara Cuma Nedir?) Kara Cuma İndirimleri Bu Gece Başlıyor!

Google'nin 24 Kasım'a Özel Yaptığı Doodle!

Google’nin 24 Kasım’a Özel Yaptığı Doodle!