Ünlülerin Çıplak Resimlerini Paylaşan Hackerların Cezası Belli Oldu!

Ünlülerin Çıplak Resimlerini Paylaşan Hackerların Cezası Belli Oldu! - Portal Genç

Günümüzdeki kadın Hollywood yıldızlarının iCloud hesaplarına sızarak ortaya çıkardıkları çıplak fotoğrafları soyal ortamda paylaşınca unutulmıyacak bir skandala imza atmışlardı. İşte o 4. hackerda tutuklandı ve cezaları belli oldu.

Tam 4 yıl önce (2014) Jennifer Lawrence, Kim Kardashian, Kirsten Dunst ve Kate Upton gibi hollywood yıldızlarının de bu durumda olduğu ve pek çok ünlü kişinin 250’den fazla çıplak ve kişisel fotoğrafı hacklenerek internette paylaşılmıştı.

Bu olay dünyada büyük yankı uyandırdıktan hhemen sonra Birleşik Devletler Federal Soruşturma Bürosu (FBI) kapsamlı bir soruşturma başlatmış ve 32 yaşındaki Emilio Herrera, 28 yaşındaki Edward Majerczyk ve 36 yaşındaki Ryan Collins suçlu oldukları için tutuklanmıştı.

Ünlülerin Çıplak Resimlerini Paylaşan Hackerların Cezası Belli Oldu! - Portal Genç

FBI Soruşturmaya devam etti ve 26 yaşındaki George Garofano’yu Bilgisayar Dolandırıcılığı ve Kötüye Kullanım Yasası’nı ihlal etme suçundan dolayı tutukladı. Garofano Nisan 2013 ile Ekim 2014 tarihleri arasında ünlülere e-posta yolu ile Apple güvenlik ekibinden olduğunu söyleyerek Apple kimlik numaralarını ve şifrelerini göndermelerini istediği doğrulandı.

Bu sahte tanıtım yolu ile birden fazla ünlünün iCloud hesabına erişen Garofano, ünlülerin kişisel bilgilerini, fotoğraflarını ve videolarını ele geçirerek çevrimiçi ortamda paylaştı ve dünya unutulmaz bir skandala imza atmıştı.

FBI’ya yaptığı şuçları tek tek itiraf eden Garofano, Los Angeles’daki ABD yerel mahkemesine çıktı. Mahkemede de suçunu inkar etmeyen Garofano, korumalı bilgisayarlara yetkisiz erişim nedeni ile 5 yıla kadar hapis cezasına çarptırıldı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Botan Aslan

Yazar Hakkında: Botan Aslan

Portal Genç'in Genel Yayın Yönetmeni görevini üstlenmektedir. portalgenc.com'da genellikle sosyal medya, magazin, spor haberlerini yazmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Samsung Galaxy S9'un Son Sızıntısı Kutusu Oldu!

Samsung Galaxy S9’un Son Sızıntısı Kutusu Oldu!

Yerin Altında 40 Milyon Değerinde Elmas Bulundu!

Yerin Altında 40 Milyon Değerinde Elmas Bulundu!