Beğendim

Ünlü İllüzyonist Aref Ghafouri’yi Kobra Yılan Isırdı!

Ünlü İllüzyonist Aref Ghafouri'yi Kobra Yılan Isırdı!

Ülkemizde yaptığı illüzyonist gösterileriyle tanınan İran asıllı Türk vatandaş Aref Ghafouri, gösteride kullandığı “Kobra Yılan” kolunu ısırdı.

Acun Ilıcalı‘nın sunduğu programda yaptığı illüzyon gösterileriyle Türkiye’nin yakından tanıdığı Aref Ghafouri, bir süredir Antalya’daki beş yıldızlı otellerde gösteri yapıyordu. Dün öğle saatlerinde gösterisi için hazırlık yapan Aref Ghafouri’yi ‘kobra’ cinsi yılanı, sağ elinin bilek üstünden ısırdı. Aref’in kolunu bir pez parçasıyla sıkarak zehrin bütün vücuda yayılmasını önlediler. Aref ile Rus asistanı Yana Vinter ile birlikte Antalya Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne geldi.

Yılan ısırma ünitesinde ilk müdahalesi gerçekleştirilan Aref Ghafouri için seferber olundu. Yapılan gözlem ve tahlillerde yılanın ısırdığı yerde kısmi komplikasyon tespit edilirken, kobra yılanı panzehirinin Türkiye’de olmadığı söylendi.

Ünlü İllüzyonist Aref Ghafouri'yi Kobra Yılan Isırdı!

Antalya Sağlık Müdürü Dr. Ünal Hülür de hastaneye gelerek sağlık durumu hakkında bilgi aldıktan sonra bakanlık yetkilileriyle görüşerek dünyada sadece Mısır ve Fransa’da bulunan panzehirin getirtilmesi için girişim başlattı. En yakın ihtimal olarak Mısır görülürken, bakanlığın getirteceği panzehirin Antalya’ya ulaşması süresinin 24 saati aşabileceğini gözönünde bulunduran Aref Ghafouri, tedavi için Mısır’a götürülmesini talep etti.

Ancak Mısır’ın Türk vatandaşlarına vize uygulaması nedeniyle havalimanında bekletilen ambulans uçak vize alınamadığı için hareket edemedi. Tedavinin ilk saatlerinde Dışişleri Bakanlığı’nın tüm girişimlerine rağmen Mısır makamlarından vize almak mümkün olmadı. Özel ambulans uçak havalimanında bekletilirken, vize işlemlerinin yapılabilmesi için Dışişleri Bakanlığı da devreye girdi. İran asıllı Türk vatandaşı Aref Ghafouri, özel uçakla Mısır’a gönderildi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Derya Aslan

Yazar Hakkında: Derya Aslan

Portal Genç sitesininde yayın işleri görevlerinde üstlenmektedir. portalgenc.com sitesinde sosyal medya, uzay, bilim, eğlence, gıybet, liste vb. gibi haberler yazmaktadır. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

2018 Dünya Kupası Şampiyonu Fransa Oldu!

2018 Dünya Kupası Şampiyonu Fransa Oldu!

Kim Milyoner Olmak İster'de Döner Sorusuna Yarışmacı Fena Rezil Oldu!

Kim Milyoner Olmak İster’de Döner Sorusuna Yarışmacı Fena Rezil Oldu!