Ünlü Fizikçi Stephen Hawking, Son Yolculuğuna Uğurlandı!

Ünlü Fizikçi Stephen Hawking, Son Yolculuğuna Uğurlandı!

Ünlü bilim ve astrofizikçi olarak tanıdığımız Stephen Hawking, Cambridge’de yapılan cenaze töreni ile son yolculuğuna uğurlandı.

Bilim ve astrofizik konuları hakkında yaptığı birçok başarı ve hayatımıza kazandırdığı muhteşem bilim bilgileri ile tanıyacağımız unutamayacağımız Stephen Hawking 76 yaşında hayatını kaybetti. Ünlü fizikçi Stephen Hawking için İngiltere’de ki Cambridge Üniversitesi’nde bulunan Aziz Meryem Kilise’sinde cenaze töreni gerçekleştirildi. Stephen Hawking’in cenazesine ünlü isimler dahil 500’den fazla kişi katıldı.

Ünlü Fizikçi Stephen Hawking, Son Yolculuğuna Uğurlandı!

Stephen Hawking’in çocukları Lucy, Robert ve Tim, açıklamalarda bulundu. Çocuklarının verdiği özet açıklamada ise, “Babamızın hayatı ve çalışmaları, hem inançsız hem de dindar birçok kişi için birçok şey ifade etti. Bu yüzden cenaze töreni hem kucaklayıcı hem de geleneksel” ifadeleri kullanıldı.

Ünlü Fizikçi Stephen Hawking, Son Yolculuğuna Uğurlandı!

Stephen Hawkin’in cenaze töreninde, tabutun üzerinde beyaz zambak ve güller ile süslendi. Ayrıca Hawking’in tabutunu Cambridge Üniversitesi’nde ki çalışanlar omuzladı. Cenaze töreni esnasında ise “Gece Gökyüzü Ötesi” müziği de çalındı. Tören sırasında Eddie Redmayne, Zebur’dan Vaiz okunuldu. Ünlü bilim insanları ve ünlü isimlerden Elon Musk, Alan Bennett, model Lily Cole, Brian May gibi ünlü isimlerde katılırken; Hawking için çanlar 76 kez çaldı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Derya Aslan

Yazar Hakkında: Derya Aslan

Portal Genç sitesininde yayın işleri görevlerinde üstlenmektedir. portalgenc.com sitesinde sosyal medya, uzay, bilim, eğlence, gıybet, liste vb. gibi haberler yazmaktadır. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

2018 Yılının Son Mavi Ayı Bu Gece Gökyüzünde Olacak

2018 Yılının Son Mavi Ay’ı Bu Gece Gökyüzünde Olacak!

Çin'in Uzay İstasyonu Tiangong-1 Yarın Türkiye'ye Düşüyor

Çin’in Uzay İstasyonu Tiangong-1 Yarın Türkiye’ye Düşüyor!