Twitter’da “@Bitcoin” Kullanıcı Adını Bir Türk Ele Geçirdi!

Twitter'da "@Bitcoin" Kullanıcı Adını Bir Türk Ele Geçirdi!

Sosyal medya devi Twitter, platformunda kripto paralar ile ilgili önemli bir yasaklama getirmişti. İşte “Bitcoin” isimli hesabını ele geçiren Türk.

Twitter, platformunda son günlerde kripto para hakkındaki reklam ve sayfaları tek tek kapatıyor. Bu kapatma olayları sonucu Bitcoin isimli bir kullanıcı adına sahip hesabıda kapattı. @Bitcoin isimli hesap bir Türk tarafından ele geçirildi. Twitter bu durumu fark edince tekrardan bu hesabı kapattı.

Twitter, Facebook ve Google’da artık ücretli bir şekilde kripto para reklamı yapmak yasak. Hatta bu konuda yanıltıcı içerikleri ücretsiz yollarla paylaşan hesaplar da bir bir kapatılmaya başlandı. Bu hesabın resmi bir Bitcoin hesabı olmadığı, insanları yanılttığı için kapatıldı.

@Bitcoin isimini tekrardan geri getiren bir Türk arkadaşımız, doğal olarak seri bir şekilde takipçi kazanmaya başlatan hesap, kısa sürede bütün dünyada viral oldu.

Kapatılmadan önce Bitcoin Cash tanıtımları yaptığı bilinen orijinal hesap, bir anda Türkiye ile ilgili paylaşımlar yapmaya başlamış gibi görünüyordu. Sonrasında hesabın kapatıldığı ve bir Türk tarafından tekrar aynı isimle açıldığı geç de olsa anlaşıldı.

Bu durum üzerine, hesabı ele geçiren kişiye satın alma teklifleri peş peşe geliyordu. Hatta kendisine 100 BTC’ye kadar yükselen tekliflerde bulundular. Sosyal medya’da bir anda viral olan konu, kısa sürede Twitter tarafından tekrar engellendi ve hesap kapatıldı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Botan Aslan

Yazar Hakkında: Botan Aslan

Portal Genç'in Genel Yayın Yönetmeni görevini üstlenmektedir. portalgenc.com'da genellikle sosyal medya, magazin, spor haberlerini yazmaktadır.

PORTALGENÇ TAKİPÇİLERİ NE DİYOR?

Cevap Yazın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Instagram Fenomeni Çağrı Taner'in Sayfası Kapatıldı

Instagram Fenomeni Çağrı Taner’in Sayfası Kapatıldı!

İki Ünlü Kadın Oyuncunun iCloud Hesapları Hacklendi

İki Ünlü Kadın Oyuncunun iCloud Hesapları Hacklendi!