Twitter, Mavi Tik Rozet İçin Başvuru Sürecini Durdurdu!

Twitter, Mavi Tik Rozet İçin Başvuru Sürecini Durdurdu! - Portal Genç

Twitter CEO’su Jack Dorsey, Twitter için onaylı hesap sürecini durduklarını ve bir süre boyunca kullanıcılara mavi tik verilmeyeceğini açıkladı.

Twitter, onaylanmış hesapların herkese açılmasının ardından, standart kullanıcılar için mavi tik hizmetini başlatmıştı. Elbette bunun için belirli prosedürler var; geçtiğimiz dönemlerde yalnızca moda, medya, yönetim, iş dünyası ve diğer özel durumlarda verilen Twitter onaylı hesabın kapsamı biraz daha genişletilmiş durumda.

Ancak, son olarak şirketin CEO’su Jack Dorsey, yaptığı açıklamayla birlikte Twitteriçin onaylı hesap sürecini durduklarını bildirdi. Dorsey’in aktardığı bu bilgi, mavi tikalmak isteyen ve onay bekleyen birçok kullanıcıyı üzdü. Onaylı hesaplarda ortaya çıkan bazı sorunlar sebebiyle bu hizmetin bir süre verilmeyeceği de açıklamaya eklendi.

Twitter’ın mavitik sürecini askıya almasının önündeki en önemli sebeplerden birisi sosyal medya ajanslarının bu sistemi kötü kullanıyor olması. Twitter her ne kadar politikayı doğru şekilde uygulasa da bu hususta bir süredir çeşitli sorunlar yaşandığı biliniyor. Onay sürecinin tekrardan ne zaman başlayacağı ise merak konusu…

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Zilan KAYA

Yazar Hakkında: Zilan KAYA

Portal Genç sitesinde reklam ve sosyal medya görevlerini üstlenmektedir. portalgenc.com'da sosyal medya, magazin, sağlık ve sektörel vb. gibi haberleri yazmaktadır. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye Mavi Balina Oyununa Karşı Dev Operasyon Başlattı!

Türkiye Mavi Balina Oyununa Karşı Dev Operasyon Başlattı!

2016 O Ses Türkiye Şampiyonu Emre Sertkaya'dan İlk Single! - Portal Genç

2016 O Ses Türkiye Şampiyonu Emre Sertkaya’dan İlk Single!