Twitter, Kuyruklu Tweetler İçin Yeni Özelliği “Tweetstorm”u Test Ediyor!

Twitter, Kuyruklu Tweetler İçin Yeni Özelliği "Tweetstorm"u Test Ediyor! - Portal Genç

Sosyal medya mecraları arasında belki de en seçkin platform Twitter. Kendine özgü çizgisini yaptığı yeniliklerle bozmayan firma, sosyal medyada “flood” olarak bilinen, paylaşımları sıraya sokma olayını özellik olarak getiriyor.

Yakın zamanda Android ve iOS üzerinden Twitter kullanan bütün kullanıcılar, birbirne bağlantılı olan bir dizi tweet göndermek için farklı yazılımlardan destek almak zorunda kalmayacaklar.

Sosyal medyada birbirine bağlantılı tweetler, bir bütün haliyle “flood” olarak biliniyordu ve tek bir tweet’e sığmayan paylaşımların yapılmasını mümkün kılıyordu. Geçtiğimiz hafta karakter sınırını 140’tan 280’e çıkartan Twitter, şimdi de seri ve bağlantılı paylaşımlar yapmamızı sağlayacak “tweetstorm” özelliği ile geliyor.

Twitter, Kuyruklu Tweetler İçin Yeni Özelliği "Tweetstorm"u Test Ediyor! - Portal Genç

Bu ekran üzerinde ise paylaşımlar yapılmadan sıralamalar ve gönderiler tekrar düzenlenebiliyor. Tüm tweet’leri bir defada paylaşmak için “Tümünü Tweetle” butonuna basmak yeterli oluyor.

Bu tarz paylaşımları yapan sayısız profil ve kullanıcı var. Bu nedenle üçüncü parti uygulamalara muhtaç olan kişiler, Twitter’a hayıflanıp duruyorlardı. En nihayetinde uygulamanın test sürümü olan Twitter Alpha üzerinde test edilmeye başlandı.

Twitter, tweetstorm özelliğini ne zaman son kullanıcıya sunacağını açıklamadı. Ancak bir an önce kullanmak istiyorsanız, şuraya tıklayıp Twitter Alpha programına kayıt olabilirsiniz.

KAYNAK: http://www.webtekno.com/twitter-tweet-leri-kuyruga-sokmaya-yarayan-tweetstorm-ozelligini-test-ediyor-h36614.html

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Zilan KAYA

Yazar Hakkında: Zilan KAYA

Portal Genç sitesinde reklam ve sosyal medya görevlerini üstlenmektedir. portalgenc.com'da sosyal medya, magazin, sağlık ve sektörel vb. gibi haberleri yazmaktadır. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

NASA, Dünyamızın 20 Yıllık "Nefes Alışverişini" Gösteren Videosu! - Portal Genç

NASA, Dünyamızın 20 Yıllık “Nefes Alışverişini” Gösteren Videosu!

YouTube, Google'nin Reklamlarını Spam Olarak Görüyor! - Portal Genç

YouTube, Google’nin Reklamlarını Spam Olarak Görüyor!