Türkiye’yi Yasa Boğan Uçak Kazası: Yürek Yakan Görüntüler!

Türkiye'yi Yasa Boğan Uçak Kazası Yürek Yakan Görüntüler! - Portal Genç

Birleşik Arap Emirlikleri’nden iş adamı Hüseyin Başaran’ın kızı Mina Başaran ve arkadaşlarının yer aldığı özel jet, İran’ın başkenti Tahran’da düştü. İşte yürek yakan görüntüler…

İran‘da yaşanan feci kazanın görüntülkeri ajans medyalarına ulaştı. Kazada 2’si pilot, 1’i hostes, 8’i yolcu toplam 11 kişi hayatını kaybetmişti.

Türkiye'yi Yasa Boğan Uçak Kazası Yürek Yakan Görüntüler!

İran’ın Ankara Büyükelçisi Muhammed İbrahim Taheriyan Fard, hava şartlarının kötü olmasına rağmen Başaran Holding’e ait olan özel jetin düştüğü bölgedeki arama çalışmalarına devam edildiğini belirtti.

Türkiye'yi Yasa Boğan Uçak Kazası Yürek Yakan Görüntüler!

Büyükelçi tarafından yayımlanan bir açıklama ile hayatını kaybedenler için başsağlığı dileğinde ve kazanın hemen ardınan kurtarma ekiplerinin bölgeye gönderildiğini belirterek “Bölgedeki kötü hava şartlarına rağmen arama faaliyetleri devam ediyor” ifadelerini kullandı.

Türkiye'yi Yasa Boğan Uçak Kazası Yürek Yakan Görüntüler!

İran ulusal haber ajansın ISNA’ya göre Çaharmahal ve Bahtiyari eyaleti arasındaki Helen Dağı’na düşen Başaran Holding’e ait uçaktan 7 kişinin cenazesi helikopterle dağdan indirilmiş durumda.

Türkiye'yi Yasa Boğan Uçak Kazası Yürek Yakan Görüntüler!

İran Acil Durumlar Kurumu Sözcüsü Mücteba Halidi, görgü şahitlerine göre uçağın motorunda çıkan yangın sebebiyle düştüğünü belirtti.

DÜŞEN UÇAĞIN PİLOTUN KULE İLE SON KONUŞMASI

airporthaber.’de yer alan habere göre uçağın kalkmasından bir süre sonra tırmanma henüz tamamlanmadan pilotunun kule ile temasa geçip, “Alçalma talep ediyorum” dediği belirtildi. Pilotun bu talebinden hemen sonra uçakla irtibatın tamamen kesildiği ifade edilirken pilotun bu talebi, uçakta teknik bir arıza ya da kuş çarpması ihtimallerini gündeme getirdi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Berke Yılmaz

Yazar Hakkında: Berke Yılmaz

Portal Genç sitesinde yazar ve tema kodlama görevlerini üstlenmektedir. portalgenc.com sitesinde genellikle sosyal medya, türkiye gündemi, kültür sanat, uzay, bilim vb. gibi konularda haber yazmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Instagram Hikayelerine "Portre Modu" Özelliği Geliyor!

Instagram Hikayelerine “Portre Modu” Özelliği Geliyor!

Çiftlik Bank, Üyelerine Ödeme Yapmadan Merkezi Boşalttılar!

Çiftlik Bank, Üyelerine Ödeme Yapmadan Merkezi Boşalttılar!