Error 522 Ray ID: 4d962c78ee65c867 • 2019-05-19 12:46:57 UTC

Connection timed out

You

Browser

Working
Amsterdam

Cloudflare

Working
www.kafascript.com

Host

Error

What happened?

The initial connection between Cloudflare's network and the origin web server timed out. As a result, the web page can not be displayed.

What can I do?

If you're a visitor of this website:

Please try again in a few minutes.

If you're the owner of this website:

Contact your hosting provider letting them know your web server is not completing requests. An Error 522 means that the request was able to connect to your web server, but that the request didn't finish. The most likely cause is that something on your server is hogging resources. Additional troubleshooting information here.

1 Türkiye'de En Çok Değiştirilen İsimler Belli Oldu! - Portal Genç
Kapat


Türkiye’de En Çok Değiştirilen İsimler Belli Oldu!

Anasayfa Yaşam Türkiye’de En Çok Değiştirilen İsimler Belli Oldu!
Türkiye'de En Çok Değiştirilen İsimler Belli Oldu!

Geçtiğimiz yılın Aralık ayında, yürürlüğe giren isim değişikliği yasasından sonra binlerce kişi ad ve soyadında değişikliğe gitti. En çok değiştirilen isimler Rabiye ve Ümüt oldu.

Türkiye’de yeni bir program mahkeme kararı olmaksızın yazım hatası ve revizyon işareti olan ad ve soyadları değiştirmeye imkân sağladı. 2017’nin Aralık ayında başlayan yeni programdan bugüne kadar binlerce şahıs faydalandı. Kayıtlara göre kadınlarda en çok “Rabiye”; erkekler de ise “Ümüt” ismi değiştirildi.

İçişleri Bakanlığı Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü’nün yeni program ile alakalı tutulan kayıtlarına göre bugüne kadar 30 bin 344 şahıs adını, 75 bin 248 şahıs ise soyadını revizyon olanağı buldu. Türkiye çapında en çok isim farklılığı İstanbul’da yapılırken, kadın isimlerinde daha çok revizyon yapıldığı görüldü.

Türkiye'de En Çok Değiştirilen İsimler Belli Oldu!

Daha evvelce ad ve soyadı farklılığı amacıyla mahkeme kararı çıkarttırılması gerektiği amacıyla (bu da gerektiğince uzun bir süreç) binlerce insan hatalı yazılmış bilgilerle kimliklerini kullanmak mecburiyetinde kalmıştı. Uygulama kapsamında binlerce şahıs farklılık gerçekleştirme amacıyla yola koyuldu. Ülke çapında en çok değiştirilen soyadlar Koyun, Çakal, Deli, Coşkun, Satılmış, Çıplak ve Uğuz oldu.

En çok değiştirilen kadın isimleri Rabiye, Hava, Sade, Sümeyya, Küpra, Firdes, Meyrem, Hadice, Mehriban ve Buşra oldu. Erkekler de ise Yunis, Memet, Abubekir, Serdal, Zekeriye, Çoşkun, Gökan, Ferat, Kazim ve Salahattin değiştirildi. Yoğun ilgi gören bu programın 2019 sonuna kadar devam edeceği belirtildi.

0 0 1 0 0 2

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir