Kızgın

Turcoin’in Arkasında Saadet Zinciri’nin Olduğu İddiaları!

Turcoin'in Arkasında Saadet Zinciri'nin Olduğu İddiaları!

Günümüzde kripto sanal para birimleri gittikçe çoğalıyor ve son günlerde yerli sanal para birmimiz “Bitcoin’e rakip Turcoin geliyor” sloganıyla Turcoin yerli sanal para birimini duyurdu.

Son yıllarda Bitcoin ve benzeri birden fazla kripto para biriminin oluşturulmasının ardından bazı devletler (Rusya ve Venezuela gibi), kendi sanal para birimi kriptoları üretme hazırlığına giriştiler. Bu durum ülkemizde de pek fark göstermiyor. İlk önce yerli kripto para olan “TurkCoin” adında bir sanal para oluşturukduğunu duyduk, son birkaç günde ise Turkcoin’in adında bir yerel yapılarını duymaya başladık.

“Bitcoin’e rakip Turcoin” şeklinde bir slogan ile tanıtılan Turcoin’in arkasını kollayan iki şirket olan (Anafis ve Hipper), ekonomistlerin kafalarında soru işareti bıraktı.

Turcoin'in Arkasında Saadet Zinciri'nin Olduğu İddiaları!

Saadet zinciri Nilfa şirketinde sistemi tanıtan ve buraya alan kişi toplayan Ömer Doğan’ın Hipper’de çalıştığı doğrulanırken kendisi de mevzuyla ilgili şöyle bir açıklamayı yaptı: Şu anda Hipper’de çalışıyorum. İstediğim yerde çalışırım. Nilfa kapandığı için buraya geçtim.”

İnternet sitesinde cep telefonunu yayınlayarak kazanç elde etme vaatleriyle para topladığı dikkat çeken Ömer doğan’ın sitedeki yazıda “Ankara’dan arkadaşlarla yüz yüze görüşülecek ve bayilik verilecektir. Bayilik için acele ediniz” açıklamaları bulunuyor. TurkCoin’in üreticisi olan Anafis’in yıllık nerden ve nasıl 5 milyar dolar gibi ciddi bir ciro yaptığı şeklinde sorulan soruya ise Ömer Doğan’ın cevabı “Online bilgisayar oyunları satıyor. Kazancı buradan” şeklinde bir şeklinde oldu.

İnsanları yatırılan paraya karşılık daha fazla para kazanma vaatlerinde bulunan Hipper, 1500 TL’lik yatırıma aylık 250 TL, yıllık olarak da 2900 – 3300 TL arasında kazanç vaat ediyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Botan Aslan

Yazar Hakkında: Botan Aslan

Portal Genç'in Genel Yayın Yönetmeni görevini üstlenmektedir. portalgenc.com'da genellikle sosyal medya, magazin, spor haberlerini yazmaktadır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Orkun Işıtmak'a Tarlabaşı'nda Saldırı Yapıldı! - Portal Genç

Orkun Işıtmak’a Tarlabaşı’nda Saldırı Yapıldı!

Ali Ağaoğlu, Sevgilisine 2 Milyon'a Yüzük Aldı!

Ali Ağaoğlu, Sevgilisine 2 Milyon’a Yüzük Aldı!