Trump Kuzey Kore’ye Saldırmak Zorunda Kalabilir!

Trump Kuzey Kore’ye Saldırmak Zorunda Kalabilir! - Portal Genç

Cumhuriyetçi senatör Graham, ABD ile kuzey Kore içinde savaş olasılığını, Pyongyang’ın yeni nükleer tecrübe etme gerçekleştirmesi durumunda, yüzde 70 olarak değerlendirdi.

The Atlantic dergisine konuşan Cumhuriyetçi güney Karolina senatörü Lindsey Graham, “Askeri çözüme başvuracağımızın olasılığı 10’da 3. Eğer Koreliler ek, şu demek oluyor ki yedinci nükleer tecrübe etme gerçekleştirirse olasılığı yüzde 70 olarak değerlendirirdim” dedi.”vakit tükeniyor” diyen Graham, “aslabir şey değişmezse Trump kuzey Kore’ye hücum etmek zorunda kalacak” diye ekledi.

Askeri çözüm altında nokta vuruş değil “rejime karşı geniş kapsamlı savaşı” kastettiğini kaydeden senatör, öteki taraftan Pyongyang ile görüşmeye hazır olduğunu söylemiş oldu. Graham, “savaştan kaçınmak için tüm seçenekleri düşünmeliyiz. Süreımızın tarihini yazdıklarında, “Hey, Lindsey Graham bu adamla konuşmayı denemedi bile” demelerini istemiyorum” ifadelerini kullandı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Berke Yılmaz

Yazar Hakkında: Berke Yılmaz

Portal Genç sitesinde yazar ve tema kodlama görevlerini üstlenmektedir. portalgenc.com sitesinde genellikle sosyal medya, türkiye gündemi, kültür sanat, uzay, bilim vb. gibi konularda haber yazmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fenomen Olan Pazarcı Veysel, Beyaz Show'a Konuk Oldu! - Portal Genç

Fenomen Olan Veysel Mutlu, Beyaz Show’a Konuk Oldu!

Kenan Doğulu: Bitcoin'in Değeri Sonrası Almadığıma Pişmanım! - Portal Genç

Kenan Doğulu: Bitcoin’in Değeri Sonrası Almadığıma Pişmanım!