Teyit.org’un Sahibi İle İlgili Atatürk’e Hakeret İddiası!

Teyit.org'un Sahibi İle İlgili Atatürk'e Hakeret İddiası!

Teyit.org’un kurucusu ve sahibi olan Mehmet Atakan Foça’nın geçmişte attığı tweet’lerde Mustafa Kemal Atatürk’e hakaret ettiği iddia edildi.

Geçtiğimiz yıllarda kurulan ve kısa süre içerisinde medyada hatırı sayılır bir noktaya gelen, yanlış haberleri düzeltme misyonu güden teyit.org’un kurucusu Mehmet Atakan Foça hakkında bugün birçok iddia ortaya atıldı. İddiaya göre Foça, geçmişte attığı tweet’ler Mustafa Kemal Atatürk’e hakaret etti ve terör örgütü lideri Abdullah Öcalan ile PKK’ya yönelik olarak övgü içeren paylaşımlarda bulundu.

Teyit.org'un Sahibi İle İlgili Atatürk'e Hakeret İddiası!

Mehmet Atakan Foça’nın eski tweet’lerinin ortaya çıkması üzerine birçok Twitter kullanıcısı tarafından tepki gösteren paylaşımlar geldi. Öte yandan Foça’nın attığı tweet’leri sildiği görüldü. Mehmet Atakan Foça Twitter’ hesabından yaptığı açıklamada şöyle dedi:

“Yıllar önce attığım tweetler arasında (ss’lerin bazıları montaj, bazılarıysa gazeteci olarak takip ettiğim eylemlerdeki sloganların aktarımı) sorunlu bulduklarımı sildim. Bunların hiçbiri 6 yıl sonra kurulan @teyitorg’u ve ekibini bağlamaz. İncittiysem üzgünüm.”

Mehmet Atakan Foça tarafından atıldığı söylenen tweet’lerden bazıları şöyle:

KAYNAK: http://www.webtekno.com/teyit-org-un-sahibi-ile-ilgili-ataturk-e-hakaret-iddiasi-h36318.html

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Botan Aslan

Yazar Hakkında: Botan Aslan

Portal Genç'in Genel Yayın Yönetmeni görevini üstlenmektedir. portalgenc.com'da genellikle sosyal medya, magazin, spor haberlerini yazmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çağatay Ulusoy'un Oynayacağı Netflix Türk Dizisinin Detayları Netleşti

Çağatay Ulusoy’un Oynayacağı Netflix Türk Dizisinin Detayları Netleşti

Fox TV'den Spor Yorumcusu Rıdavan Dilmen Sürprizi! - Portal Genç

Fox TV’den Spor Yorumcusu Rıdvan Dilmen Sürprizi!