Suudi Arabistan’dan Devrim Gibi Karar Açıklandı!

Suudi Arabistan'dan Devrim Gibi Karar Açıklandı! - Portal Genç

Suudi Arabistan‘dan Veliaht Prens Selman, ülkede kadınlar için yeni bir karar açıkladı. Suudi Arabistan’da ki kadınlar bundan böyle “saygılı” giyindikleri sürece çarşap giymesi zorunlu olmayacak.

Suudi Arabistan’da devrim nitelikli reformlar devam ediyor. Veliaht Prens Selman’ın yaptığı açıklama ile ülkedeki kadınlar artık giyim konusunda zorunlukları bulunmayacak.

Selman’ın açıklamasında kadınların “Uygun ve Saygılı” bir şekilde giyinmeleri doğrultusunda çarşaf giymeleri zorunlu olmayacağını duyurdu.

Veliaht Prens, CBS kanalına verdiği röportajda, “Şeriat kanunları gayet açık, kadınların, aynı erkekler gibi, “saygılı” bir şekilde giyinmeleri gerekiyor. Bunun siyah çarşaf şeklinde olması gerekmiyor” ifadelerini kullandı.

Selman açıklamasında; “1979 yılından önce Suudi Arabistan’da hayatı doğal bir biçimde yaşıyorduk. Din, siyah çarşafı şart koşmuyordu. Kadının örtünmek için siyahı kullanması kendi seçimidir” şeklinde söyledi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Botan Aslan

Yazar Hakkında: Botan Aslan

Portal Genç'in Genel Yayın Yönetmeni görevini üstlenmektedir. portalgenc.com'da genellikle sosyal medya, magazin, spor haberlerini yazmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çiftlik Bank Soruşturmasında 19 Kişiye Yakalanma Kararı! - Portal Genç

Çiftlik Bank Soruşturması’nda 19 Kişiye Yakalanma Kararı!

Çiftlik Bank'ın İstanbul Mağdurları Bir Kez Daha Dolandırıldı!

Çiftlik Bank’ın İstanbul Mağdurları Bir Kez Daha Dolandırıldı!