Sosyal Medya’nın Yeni Trendi: “Selfieccino”

Sosyal Medya'nın Yeni Trendi: "Selfieccino"

Bir fincan kahvenin hatırı, İngiltere’deki bir kafede daha da değer kazandı. Selfie olayı şimdi de kahve fincanlarına ulaştı!

Hürriyet’in yer verilen bir habere göre, Londra’nın en yoğun alışveriş caddelerinden birinde yer alan Tea Terrace isimli cafe, “Selfieccino” adını verdiği özel bir kahve çıkardı. Kahve için çektiğinizİşte sosyal medya‘nın yeni çılgınlığı selfie’yi baristaya gönderiyosunuz, barista da bu selfie’yi yenilebilir köpük haline getirerek, bununla sütlü köpüklü espresso içeceği hazırlıyor. Selfieccino’nun fiyatı ise ortalama 7.5 dolar, yani 28.5 TL!

| DÖRT DAKİKADA HAZIR

Sosyal Medya'nın Yeni Trendi: "Selfieccino"

İçilebilir selfie için müşterilerin içeceği sipariş etmeleri, arkasından barista’nın fotoğrafı çekip alacağı kafe uygulamasına kendilerinin bir resmini göndermeleri gerekiyor. Barista, selfie’yi “Cino” adlı özel bir makineye yüklüyor. Cino ile bu pahalı kahveyi yaratmak ise ortalama dört dakika sürüyor ve görüntüyü kahve üzerine işlemek için tatsız gıda renklendiricileri kullanılıyor.

| INSTAGRAM’A LAYIK!

Peki, neden böyle bir kahve çıktı dersiniz? Tea Terrace’ın sahibi Ehab Salem Shouly Reuters’a verdiği demeçte, “sosyal medyadan dolayı yiyecek deneyimi tamamen değişti. Artık yalnız mükemmel yemekler ve mükemmel hizmet sunmak yeterli değil – Instagram’a da layık olmalı” diyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Zilan KAYA

Yazar Hakkında: Zilan KAYA

Portal Genç sitesinde reklam ve sosyal medya görevlerini üstlenmektedir. portalgenc.com'da sosyal medya, magazin, sağlık ve sektörel vb. gibi haberleri yazmaktadır. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Beşiktaş, Vida İçin "Come to Beşiktaş" Videosu Yayınladı! - Portal Genç

Beşiktaş, Vida İçin “Come to Beşiktaş” Videosu Yayınladı!

Acun Ilıcalı, Yılbaşı Akşamı Reyting Rekoru Kırmaya Hazırlanıyor - Portal Genç

Acun Ilıcalı, Yılbaşı Akşamı Reyting Rekoru Kırmaya Hazırlanıyor