Snapchat, Kullanıcılarının Verilerini Diğer Uygulamalar İle Paylaşacak!

Snapchat, Kullanıcılarının Verilerini Diğer Uygulamalar İle Paylaşacak!

Anlık fotoğraf paylaşım ağı Snapchat, Connected Apps özelliği ile kullanıcıların verilerini diğer uygulamalar ile paylaşacağını söyleyip testlerine başladı.

Son günlerin en büyük skandal felaketini yaşatan Facebook’un kullanıcılarının verilerinin paylaşması sonrası Snapchat’te bu skandala ortak oldu. Snapchat’in tıpkı Facebook gibi kullanıcılarının verilerini Connected Apps özelliği ile diğer uygulamalarla paylaşacak. Snapchat şimdiden kullanıcıların verilerini Connected Apps özelliği ile testlere başlamış durumda.

Facebook’un bu durumdan ne kadar rahatsız olduğunu gördük ancak bu durum sonrası Snapchat’te kullanıcılarının dış uygulamalara kolaylıkla suncağı üyelik servisi ile aynı zamanda kullanıcılarının verilerinin önünüde açmış olacaktır. Snapchat şu an için sadece Shazam ve Bitmoji gibi uygulamalara erişim sağlayabiliyordu. Facebook’un tüm servisleri Snapchat’in özelliiklerini çaldıktan sonra kendisi de kullanıcı kitlesini artırmak için bu yöntem ile Facebook ve Twitter’ın izinden gitmeye başlayacağı söz konusu haline geldi. Facebook skandalından rahatsız olan kullanıcıların Snapchat’in bu testine tepki verip vermemesini önümüzdeki günlerde göreceğiz.

Dünyaca ünlü teknoloji haber sitesi Mashable’nin makalesinde yer verdiği habere göre, Snapchat konuda ismi geçen Connected Apps’in test etmeye başlamış durumda. Snapchat’in ayralar kısmıns konumlandırılıan Connected Apps’in açıklamasında “Bu uygulamalar Snapchat hesabına bağlı. Bir uygulama seçerek hangi bilgilere erişebileceğini seçebilirsin” şeklinde belirtilmiştir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Derya Aslan

Yazar Hakkında: Derya Aslan

Portal Genç sitesininde yayın işleri görevlerinde üstlenmektedir. portalgenc.com sitesinde sosyal medya, uzay, bilim, eğlence, gıybet, liste vb. gibi haberler yazmaktadır. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Anadolu Farm'ın CEO'su Yurt Dışına Kaçarken Yakalandı

Anadolu Farm’ın CEO’su Yurt Dışına Kaçarken Yakalandı

Çiftlik Bank, Facebook Hesabı'nı Açarak İsmini Değiştirdi!

Çiftlik Bank, Facebook Hesabı’nı Açarak İsmini Değiştirdi!