Siri’nin Yapımcısına göre, Apple Siri’den Çok Şey Bekliyor!

Siri'nin Yapımcısına göre, Apple Siri'den Çok Şey Bekliyor!

Dünya’da ilk sesli asistanı olarak yüksek bir oranda popülerliği korumuştu ancak Alexa ve Google Assistans’ın gerisinde kalmasının tek sebebi Apple olduğu açıklandı.

14 Ekim 2011 tarihinde Apple’ın iPhone 4S modelini tanıtmasıyla ortaya çıkan Siri’nin, üzerinden geçen yedi yılın sonunda en büyük üçüncü sanal asistan haline gelmesinin sebebi oldukça tartışılıyor. Bu tartışmaya da son noktayı Siri’nin eş kurucusu Norman Winarsky koydu.

Winarsky, aktardığı bilgilere göre Apple şirketinin Siri’den çok fazla şey bekliyor ve Siri’nin çok fazla kişi olması için gerekenlerden daha fazlasını çabalamaktadır. Ortaya çıkan sonuçlar ise Siri’yi her şeyi yarım yamalak yapabilen ve hiçbir şeyi tam gerçekleştiremeyen bir asistan çıkıyor.

 

Siri'nin Yapımcısına göre, Apple Siri'den Çok Şey Bekliyor!

Winarsky açıklamasında Apple’ın 2010 yılında şirketi satın almasıyla birlikte belli bir plan çizdiğini ve bu plana göre sanal asca eğlence ve gezi amaçlı kullanılması gerektiğini belirtti. Yani bunu bir örnekle açıklamamız gerekirse, Siri uçuşunuzun iptal olduğunu sizin haberiniz dahi olmadan önce öğrenecek ve siz akıllı telefonunuzu cebinizden çıkardığınızda size aynı lokasyona farklı şekillerde nasıl gidebileceğinizi göstermiş olacaktı.

Siri'nin Yapımcısına göre, Apple Siri'den Çok Şey Bekliyor!

Fakat Apple’ın kafasındaki planlar büyük bir değişime uğradı ve sanal asistan şu anda iOS kullanıcılarının hayatlarındaki her alanda onlara yardımcı olmaya çalışıyor. En çok kullanılan özelliklerin başında da çeşitli zamanlayıcılar ve alarmlar kurulması ile hava durumu kontrolleri geliyor. Yine de Apple kullanıcıları ne yazık ki tüm sorularının yanıtlarını alamıyor ve Siri birçok noktada tıkanıp kalıyor.

Winarsky açıklamasının devamında ise son olarak Apple’ın çok uzun süredir asla elde edemeyeceği bir mükemmellik seviyesine gelmeye çalıştığını belirtti. Apple firmasının boşa kürek çektiğini söyleyip açıklamasını bitirdi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Zilan KAYA

Yazar Hakkında: Zilan KAYA

Portal Genç sitesinde reklam ve sosyal medya görevlerini üstlenmektedir. portalgenc.com'da sosyal medya, magazin, sağlık ve sektörel vb. gibi haberleri yazmaktadır. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ağrı, Doğubeyazıt'ta Çıkan Çatışmada 1 Asker Şehit Düştü!

Ağrı, Doğubeyazıt’ta Çıkan Çatışmada 1 Asker Şehit Düştü!

WhatsApp, Herkesten Sil Özelliği'nin Silme Süresini Uzattı!

WhatsApp, Herkesten Sil Özelliği’nin Silme Süresini Uzattı!