Error 522 Ray ID: 4d96391cce67c79d • 2019-05-19 12:55:35 UTC

Connection timed out

You

Browser

Working
Amsterdam

Cloudflare

Working
www.kafascript.com

Host

Error

What happened?

The initial connection between Cloudflare's network and the origin web server timed out. As a result, the web page can not be displayed.

What can I do?

If you're a visitor of this website:

Please try again in a few minutes.

If you're the owner of this website:

Contact your hosting provider letting them know your web server is not completing requests. An Error 522 means that the request was able to connect to your web server, but that the request didn't finish. The most likely cause is that something on your server is hogging resources. Additional troubleshooting information here.

1 SEO'da Anahtar Kelime Yoğunluğu Nasıl Olmalıdır? - Portal Genç
Kapat


SEO’da Anahtar Kelime Yoğunluğu Nasıl Olmalıdır?

Anasayfa SEO SEO’da Anahtar Kelime Yoğunluğu Nasıl Olmalıdır?

Sitesinin arama motoru optimizasyonunu kafaya fazla takan arkadaşların kelime kelime uğraştığı bir nokta ise anahtar kelime yoğunluğudur. Ben de bu yazımda SEO açısından son derece önemli olan anahtar kelime yoğunluğu hususu hakkında bazı bilgiler vermeye çalışacağım. Yazı içerisinde anahtar kelimelerinizi birkaç kez geçirip (ek olarak linkleyip) site içerisinde bir link ağı oluşturmak istiyorsunuz. Bir makale içerisinde anahtar kelimelerinizin en fazla kaç kere geçeceğini hesaplamak için uzmanların tavsiye etmiş olduğu oranlar bulunmakta. İçeriğinizin Google tarafından spam olarak algılanmaması için bazı kriterlere uymak zorundayız. Yükseltmek istediğiniz kelimeleri sayfanın her yerinde binlerce kez geçirmek bize faydadan çok zarar sağlayacaktır. Eğer SEO uyumlu makale yazmak istiyorsanız daha pratik olması açısından Yoast SEO eklentisini tavsiye ederim. WordPress’teki bu eklenti sayesinde blogunuz için içerik üretirken size verdiği talimatlar doğrultusunda SEO uyumlu makale oluşturmanız son derece kolay olur. Ayrıca bu eklentide ideal anahtar kelime yoğunluğunu takip edebilirsiniz.

Daha önceleri bu konu üzerine birçok arkadaşımla fikir alışverişinde bulunmuştum. Ortak olduğumuz nokta ise anahtar kelimelerin kullanım oranının (metnin toplam kelime sayısına göre) %3 – %5 olduğudur. Yani üzerine çalışmak yapmak istediğiniz bir kelime için yazdığınız 300 kelimelik bir makalenin içerisinde 9 – 15 kere anahtar kelimenizi geçirebilirsiniz. Bundan 1-2 sene öncesinde kadar belirli oranlar sabit kalarak tıkır tıkır ilerliyordu. Gün geldi semantik denilen şey kendini göstermeye başladı, işte o zaman anahtar kelime yoğunluğu ile alakalı dikkat etmemiz gereken bir nokta daha canlandı. Sürekli anahtar kelimemizi tekrar etmek yerine, onun yerine kullanılabilecek ve onu çağrıştırabilecek şeyleri de Google kendi veritabanına dahil etti. (Google’da arama yaparken bunu mu demek istediniz özelliği buna bir örnek olarak gösterilebilir. Aynı şekilde yazdığınız kelime ile ilgili arama sonuçları bulunmuyor veya çok az bulunuyorsa eş anlamlısıyla listelenen siteleri görmek mümkün.) Böylelikle bu oranı sürekli kelimeleri tekrar etmek yerine eş anlamlı ve aynı kategoride değerlendirebileceğimiz diğer kelimeleri de kullanarak genişletmiş olduk.

Bahsetmiş olduğum bu yöntem tamamen deneyimlere dayalıdır. Herhangi bir resmi kaynaktan aldığımı söyleyemem. Bugüne kadar bu işlerle uğraşan arkadaşlarımla yaptığı istişare sonucu, araştıran arkadaşların fikir edinmesi amacıyla yazmış bulunmaktayım.

0 0 0 0 0 0

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir