Seda Sayan’ın Ettiği Sözler Sonrası RTÜK Cezayı Kesti!

Seda Sayan'ın Ettiği Sözler Sonrası RTÜK Cezayı Kesti!

Ünlü şarkıcı Seda Sayan, programına konuk ettiği Ece Gürsel’e “Sperm bankasını bırak, inşaata git” demesi kamoyunda tepkilerin hedefi olmuştu. RTÜK Sayan’a ağır ceza kesti.

Seda Sayan, geçtiğimiz günlerde programına eski makenlerden Ece Gürsel‘i konuk etmişti. Seda Sayan’ın “Sperm bankasından çocuk sahibi olur musunuz?” sorusunu cevaplayan eski manken Ece Gürsel’e “Kız yazık, ne inşaat işçileri var! Günah, onlar insan değil mi? Doğurmak için ne bekliyorsun? Adamın genleri uygun, güzel adam, iyi adam, sırım gibi maşallah! Tuttuğunu koparıyor! Yap çocuğu, ne var!’ İnşaatlara git” demişti.

RTÜK AĞIR CEZA KESTİ: 5 KEZ PROGRAM DURDURMA

Seda Sayan'ın Ettiği Sözler Sonrası RTÜK Cezayı Kesti!

Seda Sayan’a Türkiye’den milyonlarca tepki almıştı. Seda Sayan’ın ettiği sözler sonrası ise Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK), “Seda Sayan’la” isimli programa ve kanala 5 kez program durdurma cezası verdi.

400’ÜN ÜZERİNDE ŞİKAYET İLETİLDİ

Sayan’ın inşaat işçilerini hedef alan sözleri nedeniyle İnşaat İşçileri Sendikası ve vatandaşlardan RTÜK’e son birkaç günde 400’ün üzerinde şikayetin ulaştığı öğrenildi.

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Botan Aslan

Yazar Hakkında: Botan Aslan

Portal Genç'in Genel Yayın Yönetmeni görevini üstlenmektedir. portalgenc.com'da genellikle sosyal medya, magazin, spor haberlerini yazmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İstiklal Caddesinde, Kadınlardan Dev Yürüyüş Gerçekleşti!

İstiklal Caddesinde, Kadınlardan Dev Yürüyüş Gerçekleşti!

Yargıtay, Can Dündar ve Erdem Gül'ün Kararını Bozdu! - Portal Genç

Yargıtay, Can Dündar ve Erdem Gül’ün Kararını Bozdu!