Samsung’dan Sonra Apple’da Katlanılabilir Ekran Patenti Aldı!

Samsung'dan Sonra Apple'da Katlanılabilir Ekran Patenti Aldı! - Portal Genç

Samsung, katlanılabilir ekran patenti alması sonrasında şimdide Apple’da katlanabilir ekran için patent aldı.

Amerika Birleşik Devletleri‘nin patent birimi olan “The US Patent & Trademark Office” geçtiğimiz günlerde Apple’ın LG ile geliştirdiği ve patentini aldığı bir “katlanabilir ekran” teknolojisini yayınladı. LG’nin bir süredir üzerinde çalıştığı “elastik ekran” teknolojisine çok benzer bir teknolojiyle üretilebilen katlanılabilir ekranın ise şimdilik resmi olarak hangi iPhone modelinde kullanılacağı bilinmiyor.

Ekranın aslında LCD, OLED ve micro-LED teknolojilerinin karışımı bir teknoloji bulunduğunu belirtmek yanlış olmaz. Patent notunda “adeta kitap şeklinde katlanabilir” olarak belirtilen ekran teknolojisinin LG’nin elastiki ekran teknolojisinin üstüne ve altına gelecek şekilde 3’erli katmanlı özel bir ekran olacağı da öteki belirtilenler içinde. Resmi bir data olmasa da bu ekran teknolojisini bir halde her hangi bir Apple ürününde görmemizin 2021’den önce olmayacağı da dedikodular arasında.

Samsung'dan Sonra Apple'da Katlanılabilir Ekran Patenti Aldı!

Ancak takipçilerimizin de çok iyi bildiği gibi, Apple her patentlediği teknolojiyi ürün olarak kullanmıyor. Doğrusu bu patent, Apple’ın hiç kullanmayacağı patentler havuzuna da atılabilir. Yine de ZTE’den sonrasında Samsung’un katlanabilir ekranlı telefonlara yaptığı yatırım ve bu tür dayanabilir akıllı telefon ve tabletlerin neredeyse geleceğin teknolojisi olduğu iddiaları düşünülürse kullanıladabilir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Botan Aslan

Yazar Hakkında: Botan Aslan

Portal Genç'in Genel Yayın Yönetmeni görevini üstlenmektedir. portalgenc.com'da genellikle sosyal medya, magazin, spor haberlerini yazmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bitcoin Kendisine Rakip Oluşturdu: Bitcoin Diamond Nedir?

Bitcoin Kendisine Rakip Oluşturdu: Bitcoin Diamond Nedir?

Malatyaspor'dan Beşiktaş'a Avrupa Yolunda Önemli Mesaj!

Malatyaspor’dan Beşiktaş’a Avrupa Yolunda Önemli Mesaj!