Sahte WhatsApp 1 Milyondan Fazla İndirmeye Ulaştı!

Sahte WhatsApp 1 Milyondan Fazla İndirmeye Ulaştı!

Google Play Store üzerinde yayınlanan, günümüzün en popüler anlık mesajlaşma uygulaması WhatsApp ’ı bire bir taklit eden “Update WhatsApp Messenger” ismindeki bir uygulama 1 milyondan fazla indirildi.

Google Play Store üzerindeki açıklardan sonuna kadar faydalanan uygulamada geliştirici olarak WhatsApp Inc. gösterilirken, mağazadaki görseller ve açıklamalar ise gerçekçi olması adına birebir olarak uygulamanın sayfasından kopyalanmış.

Kısa sürede 1 milyondan fazla indirilen sahte WhatsApp, neyse ki sadece reklam gösterimi için kullanılmış. Bu sayede sahte uygulamanın geliştiricisinin büyük gelir elde ettiği düşünülürken, kullanıcıların kişisel verilerini çalmak için kullanılmamış olması da “En azından iyi niyetli bir dolandırıcıymış.” dedirtti.

Elbette sahte WhatsApp uygulaması bu alan bir ilk değil, muhtemelen sonda olmayacak. Google ’ın şu anda yayından kaldırdığı uygulamanın yanı sıra daha önceleri 10 milyon indirilen sahte bir Facebook uygulaması da benzer taktiği kullanmıştı.

Bu tarz sahte uygulamaları indirmemek ve tuzaklara düşmemek için bir uygulama indirirken çok daha dikkatli olmanızda fayda var.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Berke Yılmaz

Yazar Hakkında: Berke Yılmaz

Portal Genç sitesinde yazar ve tema kodlama görevlerini üstlenmektedir. portalgenc.com sitesinde genellikle sosyal medya, türkiye gündemi, kültür sanat, uzay, bilim vb. gibi konularda haber yazmaktadır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hasretle Beklenen Call of Duty WWII Sonunda Çıktı! - Portal Genç

Hasretle Beklenen Call of Duty WWII Sonunda Çıktı!

Apple Yetkilisi Tim Cook: iPhone X Kahve Parası Bile Değil Dedi! - Portal

Apple Yetkilisi Tim Cook: iPhone X Kahve Parası Bile Değil Dedi!