RTÜK’ten Yetenek Sizsiniz Yarışmasına Ceza!

RTÜK'ten Yetenek Sizsiniz Yarışmasına Ceza! - Portal Genç

TV8’de yayınlanan yarışma programı Yetenek Sizsiniz programına 14 Aralık’ta konuk edilen yarışmacı “Queen of The Dans” dans grubunda küçük kız çocukların şort giyerek yaptıkları dans gösterisi Radyo ve Televizyon Üst Kurulu’na (RTÜK) şikayet edildi.

Raporda şu skandal ifadeler yer aldı: “Çocukluğun saflık ve masumiyetine karşıtlık görüntüler içinde sahnede arzı endam eden kızlar, yaşlarına uygun olmayan kıyafet ve makyajlarla dans gösterilerini tamamlamışlar, söz konusu yarışmada yayın yöntemiyle istismar edilmişlerdir. Gösterim müesseseunun en büyüğü 11 yaşlarında olan çocukların dikkatsizlik ve istismar edilmesine aracılık ettiği değerlendirilmiştir.”

Uzman raporunda, TV8’e, “Yayınlar çocuklara karşı istismar içeremez” ilkesini ihlal ettiği sebebi öne sürülerek, idari para cezası ve 5 kez de program durdurma cezasının verilmesi istedi. Rapor, üst kurul toplantısında gündeme gelirken, üyeler arasında da münakaşa yaşandı. Kanalın cezalandırılmasını isteyen AKP’li üyelerin, çocukların şortlu görüntülerinden “Milletin tahrik olduğunu” savundukları öğrenildi. Muhalif üyeler ise bu skandal laflara karşı “O vakit siz de pedofilisiniz” karşılığını verdi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Derya Aslan

Yazar Hakkında: Derya Aslan

Portal Genç sitesininde yayın işleri görevlerinde üstlenmektedir. portalgenc.com sitesinde sosyal medya, uzay, bilim, eğlence, gıybet, liste vb. gibi haberler yazmaktadır. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Play Store Üzerinden Kaldırılan Papillon, Tekrar Yayında! - Portal Genç

Play Store Üzerinden Kaldırılan Papillon, Tekrar Yayında!

Hindistan Ordusu, Çin Sınırında Develerle Devriye Yapacak! - Portal Genç

Hindistan Ordusu, Çin Sınırında Develerle Devriye Yapacak!