Rekabet Kurumu, Google Hakkında Soruşturma Başlattı!

Rekabet Kurumu, Google Hakkında Soruşturma Başlattı

Avrupa Parlementosu tarafından 5 milyar dolar ceza kesmesi sonrasında Google ağır bir darbe almıştı. Bir diğer ağır darbe ise ülkemizden geldi. Rekabet kurumu Google’a soruçturma açacağını açıkladı.

Rekabet Kurumu, Google Reklamcılık, Google International, Google LLC ve Google Ireland ile alakalı gelen başvuruyu araştırdı ve karara bağladı.

Google’ın haksız şekilde rakiplerinin işlerini zorlaştırdığı ve pazardaki hakimiyetini kötüye kullandığı iddiasını araştıran Rekabet Kurumu, tahkîkat açılmasına karar verdi. Rekabet Kurumu doğrulusunda oluşturulan açıklamanın tamamını sizlerle paylaşıyoruz.

REKABET KURUMUN GOOGLE LLC. HAKKINDA YAPTIĞI AÇIKLAMA:

“Google’ın genel arama pazarındaki hâkim durumunu kötüye kullanarak çevrimiçi alışveriş hizmetleri pazarındaki rakiplerinin faaliyetlerini zorlaştırdığı iddiasını içeren başvuru üzerine yürütülen önaraştırma Rekabet Kurulunca karara bağlandı. Ön araştırmada elde edilen bilgi, belge ve yapılan tespitleri 18.07.2018 tarihli toplantısında müzakere eden Rekabet Kurulu, bulguları ciddi ve yeterli bularak 4054 sayılı Kanun’un 6. maddesini ihlal edip etmediklerinin tespitine yönelik olarak Google Reklamcılık ve Pazarlama Ltd. Şti., Google International LLC, Google LLC, Google Ireland Limited hakkında soruşturma açılmasına, 18-23/396-M sayı ile karar verdi.”

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Botan Aslan

Yazar Hakkında: Botan Aslan

Portal Genç'in Genel Yayın Yönetmeni görevini üstlenmektedir. portalgenc.com'da genellikle sosyal medya, magazin, spor haberlerini yazmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

WhatsApp, Artık Durumlarda Reklam Gösterecek

WhatsApp, Artık Durumlarda Reklam Gösterecek!

Süper Lig Maçları Sırasında Periscope'a Erişim Engeli Gelecek!

Süper Lig Maçları Sırasında Periscope’a Erişim Engeli Gelecek!