RedHack, Demirören Holding’e Ait Bazı Siteleri Hackledi!

RedHack, Demirören Holding'e Ait Bazı Siteleri Hackledi!

Kendisini Marksist ve Sosyalist olarak tanıtan hacker gurubu “RedHack”, Doğan Medya Center’ı satın alan Demirören Holding’e ait bazı siteleri hack’ledi.

Hatırlayacağınız gibi, Doğan Medya Gurubu (Doğan Holding)’in onursal başkanı Aydın Doğan, Hürriyet, Posta, CNN Türk, Kanal D, YAY-SAT, DHA ve Fanatik gibi medya yayınlarını iktidara yakınlığı ile tepki alan Demirören Holding’e satmıştı.

Demirören Holding’e ait neredeyse bazı sitelerine kendisini Marksist ve Sosyalist olarak tanıtan hacker gurubu “RedHack” erişim ve haber niteliği taşıyan bir mesaj yayınladı.

RedHack’in Demirören Holding’in bazı sitelerine yayınladığı mesajda, “Hayırlı olsun demek istedik” ifadesi yer aldı.

RedHack’in hack’lediği bazı sitelere ise Yüksel Caddesi eylemleri, HDP’nin eski eş başkanları Selahattin Demirtaş ve Figen Yüksekdağ’ın tutuklukları, tutuklu trans kadın Diren Coşkun, tutuklu avukat Selçuk Kozağaçlı ve kendisine tecavüz ettiğini öne sürdüğü erkeği öldürünce müebbet alan Nevin Yıldırım’a dair bazı haber ve fotoğraflar da yüklenmiş.

RedHack, Demirören Holding'e Ait Bazı Siteleri Hackledi!

RedHack’in uzun uzun yazdığı mesajda şunlar yer alıyordu;

“Duyduk ki Doğan Medya artık Demirören’e geçmiş. Eh RedHack olarak bir ‘hayırlı olsun’ demeseydik olmazdı. Bunu demişken, Demirören’in kendi sayfalarından, kendi gazetelerinde hiç yer vermediği ve sadece ‘bu ay’ olan bazı haberleri aşağıya yazalım dedik. Her şey siz de, para, medya, polis, asker her şey.. Ama siz de olmayan, hesaplamadığınız bir şey var.. Berkin’i hesaplamadınız, Ethem’i, Ceylan’ı Ankara’da Suruç’da, patlamalarda öldürdüğünüz canları, cesedini günlerce sokakta beklettiğiniz Teybet anayı, yıllarca karanlık hücreye attığınız halde size ‘eyvallah’ çekmeyen Gezi’nin yiğit insanlarını hesaplamadınız..

Mahkemelerde suratınıza zalimsiniz diye haykıran devrimcileri, okullarda barışı savunan gençleri, evladının mezarını isteyen anneleri hesaplamadınız.. Siz bu ülkenin asli unsurlarını, dünyayı elleriyle yaratan emekçileri hesaplamadınız..”

Sizde olmayan en büyük şeyi, yani CESARETİ hesaplamadınız..

Bu suskunluğa seviniyorsunuz ama unutmayın bu sevinciniz, Gezi’den hemen önceki sevincinize çok benziyor. Gelecek defa bu kadar kolay kurtulacak mısınız? Hep beraber göreceğiz. Tarihi kazanan yazar, kimin “terörist” kimin kahraman olacağını da kazanan yazar ve ezilen halklar hiç kaybetmedi. Bizi bekleyin.

Demirören’e ve biat ettiği güce bir kaç haber örneği, bu sayede gazeteciliği değil de (hiç sanmasak da) “nefes almanın ne olduğunu hatırlar” belki..”

REDHACK’İN DEMİRÖREN’E AİT HACK’LEDİĞİ SİTELER ŞU ŞEKİLDE

http://www.demiroren.com.tr/tr/
http://www.demiroren.com.tr/tr/
http://www.milangazpetrol.com.tr/
http://test8.milliyetgazetecilik.com/
http://kurumsal.moil.com.tr/
http://www.kaanakaryakit.com.tr/
http://www.demiroren.com.tr/tr/
http://www.demiroren.com.tr/tr/
http://www.demirorenenerji.org/
http://www.gunesgaz.com.tr/

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Mustafa Öner

Yazar Hakkında: Mustafa Öner

Portal Genç sitesinde, genellikle spor ve gündem ile ilgili haberleri yazıp kullanıcılara sunmaktadır. 

PORTALGENÇ TAKİPÇİLERİ NE DİYOR?

Cevap Yazın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kadın Yolcuyu Darp Eden Uber Şoförü Gözaltına Alındı!

Kadın Yolcuyu Darp Eden Uber Şoförü Gözaltına Alındı!

YouTube'a Tepki Çekecek Yeni Bir Özellik Hamlesi Getirildi!

YouTube’a Tepki Çekecek Yeni Bir Özellik Hamlesi Getirildi!