Recep Tayyip Erdoğan Açıkladı: Erken Seçim 24 Haziran’da!

Recep Tayyip Erdoğan Açıkladı: Erken Seçim 24 Haziran'da

Dün MHP’nin Meclis Grup toplantısında “Erken Seçim” açıklaması yapan Devlet Bahçeli’ye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’dan yanıt geldi.

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) lideri Devlet Bahçeli, dün Meclis Grup Toplantısı’nda “Erken Seçim” yapılsın açıklamasının ardından gündeme bomba gibi düştü. Bugün ise Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Bahçeli’yi ağırladıktan sonra da partisinin yöneticileriyle görüştü. Erdoğan beklenen açıklamayı saat 15:40 sıralarında yaptı.

RECEP TAYYİP ERDOĞAN’IN ERKEN SEÇİM AÇIKLAMASI:

“Bugün Sayın Bahçeli ile oldukça verimli bir görüşme gerçekleştirdik. Bildiğiniz gibi sayın Bahçeli ile çeşitli defalar bir araya gelip iç ve dış gelişmeler üzerinde görüş alış-verişinde bulunmuştuk. Bugün de geniş bir yelpazede değerlendirmelerde bulunduk. Dün sayın Bahçeli tarafından gündeme getirilen erken seçim teklifini de değerlendirme fırsatı bulduk. Ancak gerek Suriye’deki operasyonlar gerek bölgemizde yaşanan hadiseler TÜrkiye’nin bir anönce belirsizleri aşmasını zorunlu hale getirmiştir. Erken seçim teklfini olumlu yaklaşmamız konusunda fikir birliğine vardık. Erken seçimin 24 Haziran 2018’de yapılmasına karar verdik. Bu kararın ülkemiz, milletimiz ve partilerimiz için hayırlı olmasını diliyorum. Konuyla ilgili yasal süreci hemen başlatıyoruz. YSK da seçim hazırlıklarına şüphesiz ki derhal başlayacaktır.”

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Mustafa Öner

Yazar Hakkında: Mustafa Öner

Portal Genç sitesinde, genellikle spor ve gündem ile ilgili haberleri yazıp kullanıcılara sunmaktadır. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

PUBG ve Fortnite'ın Gerçek Hayatta Kozlarını Paylaşırsa

PUBG ve Fortnite’ın Gerçek Hayatta Kozlarını Paylaşırsa!

YÖK Üniversite Sınavı Tarihini, 1 Temmuz Olarak Değiştirdi

YÖK Üniversite Sınavı Tarihini, 1 Temmuz Olarak Değiştirdi!