PES 2018, Türk Kullanıcılarına Verdiği Hata Güldürdü

PES 2018, Türk Kullanıcılarına Verdiği Hata Güldürdü - Portal Genç

KONAMI’nin yeni oyunu PES 2018‘de, oyuncuların memleketi alanında bir şehrimizin ismi yanlış yazıldı.

Yaklaşık 2 aydan beri futbolseverlerin hunharca oynadığı PES 2018’de Türkiye’ye ait bir hata bulundu. Ortaya çıkan hata sayesinde sosyal medyanın en çok konuşulan oyunları arasına giren PES 2018, kısa süre önce Apple’ın yaptığı şehir ismi hatasını kendisine uyarlamış gibi duruyor.

PES 2018, Türk Kullanıcılarına Verdiği Hata Güldürdü - Portal Genç

Oyunda Türk oyuncuların memleketini gösteren bir alan var. Türkiye’de yer alan şehirleri gösteren bu alanda, şehirlerimizden birisinin ismi yanlış yazılmış. Akhisar olarak yazılmak istenen şehir, “Akuhisaru” olarak oyunda yer alınca, Türk kullanıcıları bu hatayı alıp hızlıca internete yaymayı seçti.

Açıkçası Apple’ın geçtiğimiz haftalarda ortaya çıkan “Afyonkarahisar” yerine “Ayfonkarahisar” kadar etkileyici bir değişikliğin olmadığını görüyorum. Son zamanlarda büyük şirketlerin de bu tarz basit hatalar yapabildiklerini görmeye başladık. Geçmişte kullanıcılar bu tarz hataları çok fazla önemsemeseler de, günümüzde böyle hatalara karşı daha acımasız olabiliyorlar.

Apple'ın Haritasındaki Hata Sosyal Medya'da Alay Konusu Oldu!

Açıkça belirtmem gerekirse, burada oyuncuların tarafını tutuyorum. Zira, milyon dolarlar yatırılarak geliştirilen, karşılığında yine milyon dolarlar kazanılmak istenen projelerde bu tarz hatalara karşı daha dikkatli olunmalı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Berke Yılmaz

Yazar Hakkında: Berke Yılmaz

Portal Genç sitesinde yazar ve tema kodlama görevlerini üstlenmektedir. portalgenc.com sitesinde genellikle sosyal medya, türkiye gündemi, kültür sanat, uzay, bilim vb. gibi konularda haber yazmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Apple Yetkilisi Tim Cook: iPhone X Kahve Parası Bile Değil Dedi! - Portal

Apple Yetkilisi Tim Cook: iPhone X Kahve Parası Bile Değil Dedi!

Tim Cook'un Kahve Tartışmasından Sonra Sosyal Medya! - Portal Genç

Tim Cook’un Kahve Tartışmasından Sonra Sosyal Medya!