Kızgın Üzgün

Süper Lig Maçları Sırasında Periscope’a Erişim Engeli Gelecek!

Süper Lig Maçları Sırasında Periscope'a Erişim Engeli Gelecek!

Periscope kullanıcılarının ücretsiz bir şekilde canlı yayın aracılığı ile verdikleri Süper Lig maçları hakkında Digitürk tarafından maçların oynandığı saat itibariyle Periscope’a erişim engeli gelecek.

Yaz aylarının sonuna geliyoruz. Bu tatilin yavaş yavaş bittiği manasına geldiği gibi yeni Süper Lig sezonunun da başlayacağını bize aktarıyor. Geçen yıl derhal derhal tüm süper lig süresince Twitter’ın canlı yayın hizmeti Periscope üzerinden kaçak yayın yapan kullanıcılar, bu yıl bu yayınları yapamayacaklar.

İstanbul 1. Fikri ve Sınai Hukuk Mahkemesi doğrulusunda kararlaştırılan kararnameye göre yayın hakları Digiturk’e ait Süper Toto Süper Lig maçlarının oynandığı Aralıklarla sınırlı olacak şekilde Periscope’a erişim yasağa uygulanmasına karar verildi.

Süper Lig Maçları Sırasında Periscope'a Erişim Engeli Gelecek!

Digitürk doğrulusunda açılan dava neticesinde incelenen Periscope yayınları, davacının elinde tespit edilen yayın haklarını izinsiz kullandığı gerekçesiyle bu tür bir karar alındı. Sputnik’in haberine göre pscp.tv, proxsee.pscp.tv, prod-asets.pscp.tv, prod-video-eu-central-1.pscp.tv adreslerinde Spor Toto Süper Lig müsabakaları oynanırken erişim engellenecek.

Bu kararın, Periscope dışında değişik alanlarda Lig TV’ye ait spor müsabakalarını canlı sunan kanallar amacıyla de kullanılması bekleniyor.

Erişim Sağlayıcıları Birliği (ESB) Genel Sekreteri Bülent Kent, süper lig müsabakaları oynandığı gün ve saatlerde mahkemenin aldığı kararla Periscope’a erişim engelleneceğini, ardından ise erişimin tekrardan açılacağını belirtti

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Berke Yılmaz

Yazar Hakkında: Berke Yılmaz

Portal Genç sitesinde yazar ve tema kodlama görevlerini üstlenmektedir. portalgenc.com sitesinde genellikle sosyal medya, türkiye gündemi, kültür sanat, uzay, bilim vb. gibi konularda haber yazmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Rekabet Kurumu, Google Hakkında Soruşturma Başlattı

Rekabet Kurumu, Google Hakkında Soruşturma Başlattı!

TRT Çocuk'tan Yanlış Anlaşılan Sahne Hakkında Açıklama!

TRT Çocuk’tan Yanlış Anlaşılan Sahne Hakkında Açıklama!