Error 522 Ray ID: 4d966229d806c769 • 2019-05-19 13:23:36 UTC

Connection timed out

You

Browser

Working
Amsterdam

Cloudflare

Working
www.kafascript.com

Host

Error

What happened?

The initial connection between Cloudflare's network and the origin web server timed out. As a result, the web page can not be displayed.

What can I do?

If you're a visitor of this website:

Please try again in a few minutes.

If you're the owner of this website:

Contact your hosting provider letting them know your web server is not completing requests. An Error 522 means that the request was able to connect to your web server, but that the request didn't finish. The most likely cause is that something on your server is hogging resources. Additional troubleshooting information here.

1 PDF Kitap İndirme Yöntemleri - Portal Genç
Kapat


PDF Kitap İndirme Yöntemleri

Anasayfa Sponsor İçerikler PDF Kitap İndirme Yöntemleri

Dosyalar için bilgisayar ilk çıktığı ve kullanıldığından beri çok değişik formatlar da çıkmaktadır. Bu formatlar zaman geçtikçe doğal olarak gelişmektedir ve buna ek olarak ise yenileri piyasaya çıkmaktadır. İnsanlar her zaman kolayına ulaşmak isterler bu yüzden de insanların kullanımı kolaylaştırmak ve istedikleri belgelere rahat bir şekilde ulaşabilmelerini sağlamak amacıyla bu formatlar zamanla oluşturulmuştur. Ayrıca bu şekilde olan dosyaları hazırlamak isteyen ve belge niteliğinde sanal ortamda kullanmak isteyen kişiler için de çok yararlı olmuştur.

Eski zamanlardan beri süregelen çok sayıdaki farklı belgenin korunmasını ve hatta korunmasını sağlayan uzantılardan en önemlilerinden biri de PDF’tır. PDF’ in açılımı ise Portable Document Format’ tır yani Türkçe anlamıyla taşınabilir belge biçimi anlamına gelir. Günümüzde bu tür dosyaları çok sayıda kişi tercih ediyor ve kullanıyor. Resmi kurumlarda bile kullanıldığı için önemli bir yer edinmiştir ve vazgeçilmez olmuştur.

E kitaplar için, ise PDF kitap her zaman daha uygun ve kullanışlıdır. PDF şeklinde olan dosyaların en önemli özelliklerinden biri de orijinal halinde kullanılan resimleri, tüm yazı karakterlerini ve diğer eklentileri olduğu gibi hiçbir değişiklik yapmadan PDF içine aktarmış olmasıdır. Bu yüzden de PDF kitap normal kitabı aratmaz hatta normal kitaptan daha kullanışlıdır. PDF’ ın başka bir özelliği ise orijinal dokümanın kapladığı MB alanından çok daha az yer kaplar. Dokümanlar, PDF kitap, belgeler ve birçok dosya standardı artık PDF şeklinde kullanılıyor. Bu dosyalar çok amaçlı ve işlev olarak yüksek oldukları için genel olarak bu format tercih ediliyor.

PDF’ da dosyalar değiştirilemez bu yüzden PDF kitap da değiştirilemediği için çok güvenlidir ve PDF’ ın bu yüzden kullanımı artmıştır. Bilgisayarlarda PDF kitap çeşitli programlar sayesinde açılabildiği gibi telefon ya da tabletlerle de çok kolay bir şekilde kullanılabilir. Banka ekstreleri bile PDF şeklinde oluşturuluyor ve bu sürekli hale gelmiştir. Online bankacılık kullananlar bilirler ki kişilere, aylık ekstre bilgileri mail yoluyla iletilir ve iletilen dosya ise PDF şeklindedir. PDF kitap haricinde diğer birçok alanda da kullanımı vardır.

Kaynak: http://kitapcenneti.org

0 0 0 0 0 0

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir