Pakistan’da Kilise’ye İntiharlı Bomba Saldırısı!

Pakistan'da Kilise'ye İntiharlı Bomba Saldırısı! - Portal Genç

İki intihar bombacısı Pazar günü Pakistan kenti Quetta’da bir kiliseye saldırarak sekiz kişiyi öldürdü ve 42 kişiyi yaraladı.

Baluchistan’ın güneybatı bölgesinde ev bakanı olan Sarfaraz Bugti, yüzlerce ibadet üyesinin Noel öncesinde kilisede hizmet sunduğunu söyledi. Saldırganların güvenlik güçleriyle çatıştığını ve diğer saldırganın girişinde öldürüldüğü, diğerinin içeri girdiği belirtildi.

Baluchistan polis şefi Moazzam Ansari, içerideki saldırganın yaralandığını ve ana binaya ulaşamadığını söyleyerek kiliseyi koruyan güvenlik güçlerinin tepkisine övgüde bulundu. “Aksi halde hayat kaybı çok daha yüksek olabilirdi” dedi gazetecilere.

Pakistan'da Kilise'ye İntiharlı Bomba Saldırısı! - Portal Genç

Quetta polis şefi Abdur Razzaq Cheema, kaçan iki şüpheli suç ortağı için arama yapıldığını söyledi.

Quetta ana hastanesinin sözcüsü Wasim Baig, yetkililerin daha önceki hesaplarını güncelleyerek saldırının parasını doğruladı.

Hiç kimse saldırıyı hemen talep etmedi. Müslüman aşırı din adamları geçmişte Pakistan’ın küçük hristiyan azınlığını hedef aldı.

Yerel televizyonlar, kadınlar ve çocuklar kilisenin ana kapısından çıkarken ambulanslar ve güvenlik devriyeleri olay yerine gideceklerini gösterdi.

Pakistan'da Kilise'ye İntiharlı Bomba Saldırısı! - Portal Genç

Hastane yetkilileri, ölenlerin arasında iki kadın olduğunu, yaralıların arasında ise beş kadın ve iki çocuğun bulunduğunu söyledi.

Beyaz bir elbiseli genç bir kız, etrafındaki birçok insanın yaralandığını söyleyerek, Geo televizyonuna yapılan saldırıyı anlatırken hıçkırdı.

Sağ kolundan vurulmuş Aqil Anjum, Associated Press’e yaptığı açıklamada, hizmetin ortasında bir patlama sesi duyduktan sonra ağır ateş açıldığını duydu. “Kargaşaydı, mermiler kapalı salonun içindeki insanlara çarptı.”

Düzinelerce Hıristiyan güvenlik eksikliğini protesto etmek için yakınlardaki bir hastanenin dışında toplandı.

Pakistan başkanı ve diğer üst düzey yetkililer saldırıyı kınadı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Zilan KAYA

Yazar Hakkında: Zilan KAYA

Portal Genç sitesinde reklam ve sosyal medya görevlerini üstlenmektedir. portalgenc.com'da sosyal medya, magazin, sağlık ve sektörel vb. gibi haberleri yazmaktadır. 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Samsung Şubat Ayında Galaxy S9'u Duyuracağını Bildirdi! - Portal Genç

Samsung Şubat Ayında Galaxy S9’u Duyuracağını Bildirdi!

Bitcoin Çoşturdu: Türkiye'de Bitcoin İle Ev Satın Alınabilecek! - Portal Genç

Bitcoin Çoşturdu: Türkiye’de Bitcoin İle Ev Satın Alınabilecek!