Pakistan Hükümeti Sosyal Medya Erişimlerini Kesti!

Pakistan Hükümeti Sosyal Medya Erişimlerini Kesti!

Pakistan’da iptal edilen seçim yasasındaki değişim sebebiyle protestolar sürerken hükümet Twitter, facebook ve Youtube benzer biçimde toplumsal ağlara erişimi kapattı.

Pakistan’ın başkenti İslamabad’da (özellikle Feyzabad Kavşağı’nda) ortalama 3 haftadır devam eden oturma eylemleri ve protestolara, polis tarafından müdahale edilmiş ve onlarca fert yaralanmıştı. Hükümet çatışmalar esnasında 1 polis memurunun yaşamını kaybettiğini duyururken bazı kaynaklar toplamda 6 bireyin yaşamını yitirdiğini belirtmişti.

Bununla beraber İçişleri Bakanı Nisar Ali Han’ın Rawalpindi’deki evine atakların olduğu da belirtilirken hükümet kanadından flaş bir karar çıktı. Daha önce haber kanallarına protestoları yayınlatmayan hükümet şimdi de İslamabad ve Rawalpindi’de facebook, Twitter ve Youtube’u erişime engelledi.

Pakistan Hükümeti Sosyal Medya Erişimlerini Kesti!

Toplumsal ağ devi Twitter tarafından da doğrulanan toplumsal ağlardaki kapatma uygulaması hakkında facebook ve Youtube’dan resmi bir açıklama gelmedi. Bunun yanında biroldukça gazeteci yasaklara ilişkin tweetler atarken bazı üçüncü taraf uygulamalarla toplumsal ağlara erişilebildiği belirtildi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Derya Aslan

Yazar Hakkında: Derya Aslan

Portal Genç sitesininde yayın işleri görevlerinde üstlenmektedir. portalgenc.com sitesinde sosyal medya, uzay, bilim, eğlence, gıybet, liste vb. gibi haberler yazmaktadır. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sokakta Kapkaça Uğrayan Kadını Kurtaran Köpeğin Viral Videosu! - Portal Genç

Sokakta Kapkaça Uğrayan Kadını Kurtaran Köpeğin Viral Videosu!

Barcelona Messi'yi Bırakmadı: 2021'e Kadar Messi İle Devam! - Portal Genç

Barcelona Messi’yi Bırakmadı: 2021’e Kadar Messi İle Devam!