ÖSYM’den Sınava Geç Kalan Öğrencilere QR Kod Uygulaması!

ÖSYM'den Sınava Geç Kalan Öğrencilere QR Kod Uygulaması!

ÖSYM‘nin sınava geç kalan öğrencilerin mağduriyetini gidermek adına yeni geliştirilen uygulaması ile bu sorunun önüne geçmeyi hedefliyor.

Geçtiğimiz yıl ilk kez uygulanan ‘15 dakika’ kuralında sınava giren öğrencilerin sınavın başlama saatinden 15 dakika önce sınav binalarında bulunmaları zorunlu tutulmuş, bu nedenle pek çok öğrenci sınava alınmamıştı. Söz konusu sistemin yarardan çok zarar getirmesi üzerine ise 15 dakika kuralı uygulamadan kaldırılmıştı.

ÖSYM, sınava girecek olan bütün öğrencileri için geç kalmamaları adına yeni bir uygulamasını yürürlüğe koyacak. Böylece sınava girecek olan öğrencilerin ÖSYM tarafından hazırlanan ve kullanıma sunulan mobil uygulaması saysinde, öğrencilerin giriş belgelerinde bulunan QR kodu mobil uygulamaya okutacaklar.

ÖSYM’nin bu QR kod düşüncesi ile sınava girecek öğrencilere sınav binalarına en kısa yoldan nasıl ve kaç dakikada gidebileceklerini göstererek sınava geç kalma sorununa etkili bir çözüm sunmuş olacak. Uygulama ayrıca anlık trafik yoğunluğunu gösterecek. Sınava girecek olan 2 milyon öğrencinin yanı sıra sınavda görevli kişilerde bu uygulamadan faydalanabilecektir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Derya Aslan

Yazar Hakkında: Derya Aslan

Portal Genç sitesininde yayın işleri görevlerinde üstlenmektedir. portalgenc.com sitesinde sosyal medya, uzay, bilim, eğlence, gıybet, liste vb. gibi haberler yazmaktadır. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin En İyi Oyun Haber Portalı: HUBOGI

Türkiye’nin En İyi Oyun Haber Portalı: HUBOGI

YouTube Music Geliyor! İşte YouTube Music Hakkında

YouTube Music Geliyor! İşte YouTube Music Hakkında