Örümcekleri Gece Uyurken Yiyor Muyuz? İşte Bilim’in Cevabı!

Örümcekleri Gece Uyurken Yiyor Muyuz? İşte Bilim'in Cevabı! - Portal Genç

Yıllardır iddia edilen bir ferdin uyurken yılda sekiz kadar örümcek yediği iddiası bilim insanları tarafından yalanlandı.

çoğunlukla gündeme gelen, “ortalama bir insan ömrü süresince uyurken 8 tane örümcek yutar” iddiası çürütüldü… Bu iddiayı çürüten bilim insanları, elit bilim dergisi Scientific American dergisine yazdı.

Bu inancın tamamen uydurma bulunduğunu söyleyen bilim insanoğluı, bu şehir efsanesini araştırıp iddianın tamamen yanlış bulunduğunu ortaya çıkardı. Bilim insanları öncelikle örümceklerin ağlarını nadiren terk ettiğini ve aksi durumlarda da bunun insanlarla ilişkili olmayan bölgelerde avlanmak için olduğunu açıkladı.

Araştırmanın neticelarına gore, yatağınızda “yüzlerce ölü sinek” bulunmadığı sürece bir örümceğin size geceleri yatağınızda eşlik etmesi çok düşük bir ihtimal. Ayrıca örümceklerin titreşimlere karşı çok hassas olduğunun altı çizilen araştırma sonuçlarında, örümceğe gore devasa boyutlarda olan uykudaki bir insan bedeninin bu yüzden örümcek için “çok da cazip olmadığı”ne dikkat çekiyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Mustafa Öner

Yazar Hakkında: Mustafa Öner

Portal Genç sitesinde, genellikle spor ve gündem ile ilgili haberleri yazıp kullanıcılara sunmaktadır. 

PORTALGENÇ TAKİPÇİLERİ NE DİYOR? 2 YORUM

Cevap Yazın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Seda Sayan, Evlilik Haberlerine İsyan Etti!

Seda Sayan, Evlilik Haberlerine İsyan Etti!

Barcelona Süper Yıldızı Messi İle İlişkileri Kesiyor Mu? - Portal Genç

Barcelona Süper Yıldızı Messi İle İlişkileri Kesiyor Mu?