Error 522 Ray ID: 4d96276bf9499d2a • 2019-05-19 12:43:30 UTC

Connection timed out

You

Browser

Working
Amsterdam

Cloudflare

Working
www.kafascript.com

Host

Error

What happened?

The initial connection between Cloudflare's network and the origin web server timed out. As a result, the web page can not be displayed.

What can I do?

If you're a visitor of this website:

Please try again in a few minutes.

If you're the owner of this website:

Contact your hosting provider letting them know your web server is not completing requests. An Error 522 means that the request was able to connect to your web server, but that the request didn't finish. The most likely cause is that something on your server is hogging resources. Additional troubleshooting information here.

1 Oral İmplantoloji - Portal Genç
Kapat


Oral İmplantoloji

Anasayfa Sağlık Oral İmplantoloji

İmplantlar; farklı nedenlerle kaybedilen dişlerin yerine, bu dişlerin estetik görünümünü ve fonksiyonunu tekrar sağlamak adına çene kemiğine yerleştirilen yapay diş köklerini ifade eder. Yüz estetiğinin ayrılmaz bir parçası olan dişler; maalesef ki yaşanılan diş kaybı sonrasında hastanın kendini rahatsız hissetmesine ve sosyal çevresinde huzursuz olmasına neden olabilir.

Tüm bunların dışında diş kaybı; kişide beslenme ve sindirim sorunlarına hatta konuşma bozukluklarına bile yol açabilir. Diş eksiklikleri; doğal dişlere bağlı köprü protezlerle ya da çıkarılıp takılabilen hareketli protezlerle giderilebileceği gibi implant destekli protezlerden de yararlanılabilir.

Tek veya Daha Fazla Diş Eksiklikleri:

Eksik olan diş tedavisinin tek diş için uygulanacağı durumlarda hekimler tarafından köprü ile dişin restore edilmesi yerine implant ile diş eksikliğinin giderilmesi önerilir.

Köprü protezi söz konusu olduğunda önce sağlıklı dişlerin küçültülmesi ardından da üzerlerinin kaplanması gerekir. Bu köprülerin belirli aralıklarla değiştirilmesi ise hastaya ekonomik bir çözüm sunmaz. Bunun yerine eksik dişlerin yerine yerleştirilecek implantlar ile sağlıklı dişlere zarar verilmeden diş eksikliği tedavi edilebilir.

Tam Dişsizlikler:

Ağızda hiç dişin kalmadığı, hastada bulantı refleksinin olduğu ya da protez tutuculuğunun yeterli olmadığı durumlarda hareketli protezler kullanılamadığından kişi, implant tedavisi sayesinde konforu tekrar yakalayabilir.

İmplant Aşamaları Nelerdir?

Muayene ve Planlama

İmplantların multidisipliner bir yaklaşımla yapıldığı muayene ve planlama aşaması, tam anlamıyla bir ekip işidir.

Bu işlem esnasında implantı çene kemiğine yerleştirecek cerrahi uzmanla implant üstüne protezi yapacak olan protez uzmanı işbirliği içerisinde hareket eder.

İleri derece kontrol edilemeyen diyabet vb. sistemik birtakım hastalıkları bulunan kişiler dışında herkese implant uygulanabilir. Titanyumdan yapılan ve doğal diş kökü yerine konumlandırılan implantlar; doku ile uyumlu olduklarından herhangi bir alerjik reaksiyona ya da toksik rahatsızlığa yol açmazlar.

Muayene ve planlama aşamasında detaylı bir ağız içi muayenesi ile alt çene, üst çene ve diş etleri arasındaki ilişki incelenir. Tedavi sürecinin minimum hata ile tamamlanması için klasik radyografiklerin dışında komplike vakalarda üç boyutlu tomografilerden yararlanılır. Ardından çenenin birebir ölçü modeli belirlenerek, implantların yerleştirileceği yerler planlanır

İmplantların yerleştirilmesi

Sağlıklı bir tedavinin olmazsa olmazı doğru bir planlama süreci olmakla birlikte operasyonu gerçekleştirecek olan profesyonel uzmanların, gerekli ekipmanların, hijyenik ortamın ve deneyimli ekibin sağlanması da son derece önemlidir.

Lokal anestezi altında yapılan implant tedavisi, yeterli çene kemiği bulunmayan hastalar söz konusu olduğunda, aşırı stresli hastalarda, uzun operasyonlarda ya da greft isimli doku ilavesinin gerekli olduğu durumlarda genel anestezi ya da sedasyon altında da yapılabilir.

Protezlerin yapılması

Operasyon sonrasında implantların kemik yüzeyine bağlanması beklenir. Bu süreç; kemik yapısına göre değişiklik gösterebilir.

Süreç tamamlandığında ise üst yapı oluşturur. Operasyon sonrasında protezler yapılana dek, hastanın konfor ve rahatlığının devam etmesi adına geçici protezler yapılır.

Kaynak: http://www.adadent.com.tr/implant

0 0 0 0 0 0

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir